Biznesowi celebryciBusiness lifestyleGospodarkaNaukaŚwiatTechnologieTransport

Virgin Galactic może sprzedać akcje o wartości pół miliarda dolarów!

Virgin Galactic może sprzedać aukcje za pół miliarda

Virgin Galactic zapowiedziało, że może sprzedać akcje do 500 milionów dolarów po zakończeniu udanej niedzielnej podróży kosmicznej. W zgłoszeniu firma twierdzi, że planuje wykorzystać zebrane pieniądze na rozwój floty i infrastruktury statków kosmicznych.

Przypomnijmy, że w niedzielę miliarder Richard Branson, założyciel miliardera Virgin Galactic, dotarł na skraj kosmosu jednym z samolotów, które rozwija od 17 lat. Po powrocie na Ziemię Branson nazwał podróż „doświadczeniem życia”i. Podróż sprawiła, że ​​przedsiębiorca jako pierwszy z pionierów turystyki kosmicznej wypróbował własne wahadłowce, pokonując Jeffa Bezosa z Amazona i Elona Muska ze SpaceX.

Akcje firmy wzrosły o około 8% przed otwarciem rynków w USA w poniedziałek, ale do końca dnia, po ogłoszeniu sprzedaży akcji, spadły o 17%. Branson i jego Virgin Group posiadają obecnie 24% udziałów w firmie.

Miałem ze sobą notatnik i spisałem 30 lub 40 drobiazgów, które sprawią, że kolejna osoba, która wyruszy z nami w kosmos, będzie miała o wiele lepsze doświadczenia. Jedynym sposobem, w jaki czasami można znaleźć te małe rzeczy, jest wsiąść do statku kosmicznego, udać się w kosmos i doświadczyć tego na własnej skórze.

– powiedział miliarder.

Około 600 osób już zapłaciło depozyty za bilety, które kosztują do 250 000 dolarów. Według doniesień w Wall Street Journal, bilety zakupił też… Elon Musk, który sam również planuje podbijać kosmos.

Elon Musk ujawnił w sądzie, że nienawidzi być szefem Tesli

Virgin Galactic z ogromnym sukcesem

Miliarder po raz pierwszy ogłosił zamiar zbudowania samolotu kosmicznego w 2004 roku, wierząc, że może rozpocząć komercyjną usługę do 2007 roku. Pomimo trudności technicznych i fatalnego krachu w 2014 r., w tym roku akcje firmy niemal podwoiły się w miarę zbliżania się jej komercyjnej premiery na rynku.

Ken Herbert, analityk z Canaccord Genuity, powiedział, że Virgin Galactic może wkrótce zacząć przyjmować więcej rezerwacji lotów dla zamożnych klientów.

Postrzegamy osiągnięcie Bransona jako ogromny wyczyn marketingowy dla Virgin Galactic, którego opinia publiczna nie będzie mogła zignorować.

– powiedział.

Firma ma oferować kosmiczne loty suborbitalne, suborbitalne kosmiczne misje naukowe oraz umieszczanie na orbitach małych satelitów. W dalszych planach Virgin Galactic ma oferować również ogólnodostępne loty kosmiczne.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close