GastronomiaGospodarkaHandelPaństwoRynek pracyŚwiatZwiązki zawodowe

Restauracje McDonald’s oferują personelowi opiekę nad dziećmi

McDonald’s oferuje korzyści dla personelu

Restauracje McDonald’s w USA będą oferować wyższe stawki godzinowe i pomoc w pokryciu kosztów edukacji, aby przyciągnąć pracowników po łagodzeniu obostrzeń. McDonald’s jest jedną z wielu firm, które zwolniły pracowników podczas pandemii, ale od tego czasu mają problemy z zatrudnieniem, gdy USA zaczyna się otwierać. Większość restauracji należy do franczyzobiorców, którzy oferują korzyści, z pewną pomocą firmy, która jest właścicielem marki.

Nowy plan, czyli „Propozycja wartości pracowniczej”, mający na celu poprawę doświadczenia pracy w restauracjach McDonald’s, opiera się na odpowiedziach 5 000 jego pracowników i menedżerów. Franczyzobiorcy są właścicielami około 93% z 38 000 restauracji na całym świecie, a niektórzy z tych właścicieli restauracji w USA będą wprowadzać nowe dodatki, które obejmują zapewnienie opieki nad dziećmi w nagłych wypadkach, jeśli pracownicy zostaną wezwani w ostatniej chwili.

Jak donosi Wall Street Journal, franczyzobiorcy zaczęli przyglądać się płacom i korzyściom, jakie oferowali swoim pracownikom w USA w zeszłym roku. Właściciele zgodzili się w czerwcu na zwiększenie wynagrodzeń i świadczeń, a od tego czasu plan został zatwierdzony przez National Franchise Leadership Alliance (NFLA) – organ reprezentujący tysiące amerykańskich franczyzobiorców.

Przyjmują go teraz poszczególne restauracje. Wśród nich jest jeden właściciel franczyzy w Kolorado, który wydaje ponad siedmiocyfrową kwotę na podwyżki płac i świadczeń. David Costa z NFLA powiedział, że pomoże to McDonald’s i jego franczyzobiorcom „pozostać pracodawcami z wyboru, w dzisiejszym coraz bardziej konkurencyjnym środowisku zatrudniania”.

USA ostrzegają firmy przed chińską prowincją Xinjiang

McDonald’s podwyższy stawkę godzinową

McDonald’s w maju ogłosił, że do 2024 r. podniesie również płace w swoich restauracjach należących do firmy do średnio 15 dolarów za godzinę. Wynikało to z dużej presji ze strony grup kampanii, takich jak „Walcz o 15”. Inne sieci fast foodów w USA, w tym Chipotle, wprowadziły wyższe stawki godzinowe. Ankiety sugerują, że niektórzy ludzie wahają się przed ponownym wejściem na rynek pracy ze względu na zagrożenia zdrowotne, problemy z opieką nad dziećmi i zasiłki dla bezrobotnych.

Zgodnie z pakietem ratunkowym o wartości 1,9 biliona dolarów, który prezydent Joe Biden podpisał w marcu, niektórzy pracownicy mogą otrzymać tygodniowy dodatek w wysokości 300 dolarów, jeśli nie mają pracy. Jednak co najmniej 25 stanów zdecydowało się przedwcześnie obniżyć zasiłek dla bezrobotnych, więc ludzie nie są przekonani do pozostania w domu.

W ramach decyzji o tym, kiedy i jak radzić sobie z rosnącymi kosztami życia, Rezerwa Federalna monitoruje bezrobocie i wzrost płac, ponieważ podaż na rynku pracy pozostaje napięta. Jednak prezes Fed, Jerome Powell, zlekceważył obawy, mówiąc, że rosnące koszty odzwierciedlają „czynniki przejściowe”, gdy gospodarka ponownie się otwiera, i że ważne jest kontynuowanie wsparcia, ponieważ wychodzenie z kryzysu Covid wciąż trwa.

Pogorszenie koniunktury gospodarczej nie spadło w równym stopniu na wszystkich Amerykanów, a ci, którzy najmniej są w stanie udźwignąć ten ciężar, ucierpieli najbardziej.

– powiedział w czerwcu.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close