Kultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolskaPrawo

Kamerzysta znowu posiedzi w areszcie, ale niedługo stanie przed sądem

Kamerzysta jeszcze sobie posiedzi

Sąd Okręgowy w Szczecinie przedłużył do 13 września areszt dla patoYouTubera, działającego pod pseudonimem Kamerzysta. Przypomnijmy, że Łukasz W. przebywa tam od kwietnia, a sąd przedłużył już areszt kilkakrotnie, uznając, że ten środek zapobiegawczy zagwarantuje niezakłócony przebieg postępowania przygotowawczego. Obawiano się, że podejrzany może wpływać na treści zeznań osób, które należy przesłuchać.

Jednocześnie prokuratura Okręgowa w Szczecinie podała, że skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie Kamerzysty. Oprócz przebywającego w areszcie patoYouTubera, objęte są nim także dwie inne osoby – mężczyzna i kobieta. Został im przedstawiony zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny, działając wspólnie i w porozumieniu.

Z ustaleń śledztwa wynika, iż podejrzani znęcali się nad pokrzywdzonym poprzez nakłonienie go do wykonania poniżających i upokarzających go czynności, co następnie zarejestrowali i w formie materiału filmowego udostępnili w dniu 9 kwietnia 2021 r. na kanale prowadzonym przez jednego z nich na jednym z portali internetowych.

– wskazała prokuratura.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Podejrzana kobieta była już karana sądownie. Jest pod dozorem policji połączonym z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami i zbliżania do nich na odległość mniejszą niż 50 m. Ma również zakaz opuszczania kraju.

Wyznaczono już termin pierwszej rozprawy, na której Kamerzysta i pozostała dwójka patoYouTuberów zasiądą na ławie oskarżonych. Proces ma ruszyć już za kilka tygodni.

Pierwsza rozprawa sądowa ws. Kamerzysty ma odbyć się 10 września.

– przekazał naszemu dziennikarzowi sędzia Michał Tomała z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Za znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na swój stan psychiczny patoyoutuberom grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Kruszwil odpowie przed sądem za pobicie 66-latka, który później zmarł!

PatoYouTuberzy mogą pójść siedzieć

Przypomnijmy, że Kamerzysta w połowie kwietnia usłyszał zarzut “znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny”, które zostało utrwalone na nagraniu i rozpowszechnione. Jak informowała wówczas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej, w sprawie zatrzymane zostały trzy osoby, wszystkie usłyszały ten sam zarzut. Choć sam “celebryta” twierdził, że nie wiedział o niepełnosprawności ofiary, to Internauci szybko znaleźli dowód, że prawda jest zupełnie inna. Film, na którym śmieje się z kolegą z jego niepełnosprawności, możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Prokurator ogłosił im zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny, tj. czyn kwalifikowany z art. 207 par. 1 a kodeksu karnego. Zagrożony jest on karą od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Prokurator uznał, iż co do jednej osoby wystarczającym środkiem zapobiegawczym dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania będzie zastosowanie środka o charakterze izolacyjnym i w związku z tym wydał postanowienie o zastosowaniu wobec tej podejrzanej dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi, oraz pokrzywdzonym.

– mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

Obrońca poniżanego chłopaka będzie wnioskować, by Kamerzysta wypłacił mu zadośuczynienie finansowe.

Procedury karne pozwalają nam domagać się czy to odszkodowania, czy zadośćuczynienia i myślę, że tego rodzaju wnioski zostaną w odpowiednim czasie złożone.

– poinformował adwokat Michał Kałużny, obrońca pokrzywdzonego.

Kamerzysta już wcześniej udostępniał bardzo kontrowersyjne materiały, w tym żartował z samobójstwa, czy dodawał włosy łonowe do posiłków w restauracji. W przeszłości współpracował również z innym patologicznym twórcą treści – Lordem Kruszwilem. Mężczyzna był oskarżony m.in. o “deprawację seksualną małoletnich”.

O treściach, jakie udostępniał Kamerzysta i jego koledzy dowiecie się więcej z tego filmu:

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close