Biznesowi celebryciBusiness lifestyleTransportTurystyka

Miał lecieć w kosmos z Jeffem Bezosem. Odmówił, bo nie ma to czasu

Zwycięzca aukcji, w której nagrodą był lot w kosmos z Jeffem Bezosem musiał zrezygnować ze względu na swój harmonogram. Anonimowy darczyńca zapłacił około 28 mln dolarów, jednak na jego miejsce szybko znalazła się kolejna osoba.

Jeff Bezos leci w kosmos swoją rakietą

Osoba, która wygrała aukcję przekazała swój bilet 18-letniemu Oliver Daemen, który dopiero ukończył szkołę średnią. Ojciec chłopca Joes Daemen, jest dyrektorem generalnym holenderskiej firmy inwestycyjnej Somerset Capital Partners BV. Mężczyzna zapłacił za bilet na lot w kosmos również bardzo wysoką sumę, jednak nie ujawniono jej publicznie.

Jeff Bezos przestaje być szefem Amazon! Komu przekazał przywództwo?

Firma Blue Origin potwierdziła, że ojciec chłopca uczestniczył w czerwcowej aukcji. W krótkim filmie opublikowanym na Twitterze Olivier przyznał, że spełnia się marzenie jego życia i jest bardzo podekscytowany lotem w kosmos. Dzięki wylotowi w kosmos będzie tym samym najmłodszym astronautą w historii.

Osiemnastolatek będzie leciał na pokładzie statku kosmicznego New Shepard z założycielem Amazon oraz jego bratem Markiem Bezosem. Ponadto na pokładzie będzie także emerytowana pilotka Wally Funk, która w wieku 82 lat będzie jednocześnie najstarszą astronautką, która kiedykolwiek poleciała w kosmos.

Rakieta wyleci na wysokość 100 km ponad powierzchnię Ziemi. Choć misja potrwa zaledwie 10 minut, a astronauci będą w stanie nieważkości raptem 3 minuty, to bardzo ważny krok dla rozwoju branży. Pojazd zbudowany przez Blue Origin będzie latała autonomicznie, oznacza to, że będzie pilotowana przez inny zespół. Na ziemię uda mu się powrócić za pomocą spadochronów.

Virgin Galactic może sprzedać akcje o wartości pół miliarda dolarów!

Podróż zaplanowana jest na wtorek 20 lipca, w 52. rocznicę lądowania Apollo 11 na Księżycu.

Źródło: Ithardware, NY Times

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close