GastronomiaSportŚwiat

Anglicy mszczą się na Włochach po Euro 2020 w najgorszy możliwy sposób

O zachowaniu Anglików po Euro 2020 było głośno na całym świecie. Liczne ataki rasistowskie zarówno w mediach społecznościowych, jak i w życiu realnym przyczyniły się do ośmieszenia brytyjskich kibiców. Teraz jednak okazuje się, że to nie koniec “zemsty”.

Jak przekazuje platforma rezerwacyjna The Fork UK, Anglicy po przegranych finałach Euro 2020 zaczęli mścić się na włoskich restauracjach. Dane wskazują, że w całej Anglii nastąpił 55-procentowy spadek rezerwacji we włoskich restauracjach.

Ponadto, jak wskazują analitycy — jednocześnie wzrosła liczba rezerwacji w brytyjskich pubach i restauracjach serwujących “kuchnię angielską”. Co ciekawe, dane dotyczą całej Wielkiej Brytanii — zatem włączając oprócz Anglii także Szkocję, Walię i Irlandię Północną.

Euro 2020: Anglicy bili przypadkowych Włochów i czarnoskórych mężczyzn

Jak wskazał portal The Herald Scotland”

[…] Rezerwacje kuchni brytyjskiej gwałtownie wzrosły i są pięć razy bardziej popularne niż włoskie. Ich liczba spadła o 55%, ponieważ naród pokazuje swoją wierność drużynie Anglii, zamieniając focaccię na rybę z frytkami.

Euro 2020 wywołało nieoczekiwany hejt ze strony Anglików. Teraz mszczą się na włoskich biznesach

Jak przekazał Patrick Hooykaas, dyrektor zarządzający TheFork:

Z danych rezerwacji jasno wynika, że naród żywi się emocjami po rozczarowującej porażce w niedzielę, odwracając się od włoskich firmowych faworytów, takich jak pizza i makaron. Anglicy, szukając pocieszenia w kuchni brytyjskiej, aby pomóc wyleczyć sportowe rany.

Nie wiadomo, jak długo potrwa ten “narodowy bunt”. Fakt jest jednak taki, że Anglicy tradycyjnie, po raz kolejny udowodnili dość niską kulturę i brak akceptacji porażki.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close