GospodarkaPaństwoPolitykaPolskaPrawo

Witek odlatuje! Jak chcecie krytykować PiS to nie bierzcie 500+…

Witek puściły nerwy

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek miała zaprezentować w Otyniu plan Polskiego Ładu. Na miejscu stawili się jednak również przeciwnicy PiS. Za sceną z działaczami PiS widać było transparent skierowany przeciwko przekazom TVP, a przemówieniom towarzyszyły okrzyki; “Demokracja”, “Gdzie jest prawo?”, “TVP łże” czy “Konstytucja”. Marszałek starała się zachować spokój, ale w pewnym momencie puściły jej nerwy i zaczęła niezadowolonym z rządów obozu PiS wypominać… świadczenia socjalne.

Jestem ciekawa, czy któryś z nich nie korzysta z emerytury w wieku 60/65 lat, a może ktoś nie bierze 500 plus, albo może zrezygnował z 300 plus, albo z darmowych leków dla seniorów. No nie, proszę państwa, biorą, bo jak mówią, że dają, to się bierze. Warto by się było unieść honorem i od tego “wrednego” rządu PiS-u tego nie brać. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie.

– stwierdziła, wskazując wcześniej na programy 500 plus czy 300 plus.

Marszałek Witek stwierdziła też, że gdyby ona nie zgadzała się z decyzjami PiS “to nigdy od takiego rządu nic by nie wzięła”.

To jest grupa krzykaczy, która nie jest stąd. To są ludzie przyjezdni, ktoś im za to zapłacił, żeby tutaj się tak zachowywali.

– stwierdziła Witek.

Zwolennicy i przeciwnicy rządów PiS dyskutowali gorąco również między sobą. Porządku pilnowała policja.

Discovery zapowiada walkę o TVN! “Będziemy bronić naszego biznesu”

To podatków też nie musimy płacić?

W sieci błyskawicznie zaroiło się od komentarzy na temat wypowiedzi marszałek Witek.

Pani Witek! Rząd niczego obywatelom nie daje. Waszym twórczym wkładem jest to, że podnosicie podatki i nas zadłużacie, aby wasze pociotki mogły się obficiej uwłaszczać na majątku państwowym.

– napisał Roman Giertych.

Skoro obywatel narzekający na rząd nie ma – zdaniem pani Witek – prawa do publicznych pieniędzy, to pani Witek narzekająca na UE nie ma prawa do funduszy europejskich.

– uznał z kolei Leszek Miller.

Już niedługo, gdy zmieni się władza, pani Witek, nie zgadzając się z nowym rządem, na pewno zrezygnuje z wypracowanej przez siebie emerytury. Bo przecież to rząd je wypłaca.

– dodał Tomasz Lis.

Według marszałek Witek osoby, które krytykują PiS, nie powinny pobierać 500+, trzynastek i innych świadczeń. Czy zgodnie z tą logiką, jeśli nie głosujemy na PiS, to nie musimy też płacić podatków?

– pyta retorycznie Stowarzyszenie Niskie Składki.

Rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy. To są pieniądze Polaków. Wszystkich Polaków. W tym też moje pieniądze. To są podstawy na poziomie WOSu w podstawówce. Szkoda, ze “druga osoba w państwie” tego nie rozumie. A może właśnie rozumie, ale cynicznie kłamie? Nie popieram PiS i mogę zrezygnować z 500+, które dostaję na synka. Nie ma problemu. Mam jednak jedno ALE! Nie pobierajcie ode mnie podatków na wszystkie świadczenia i bierzcie je tylko od osób, które popierają PiS. Pasuje wam taki układ? Bo mi bardzo. Ewentualnie mogę wysłać numer konta, a pani Witek będzie mi co miesiąc przelewać środki. W końcu to PINIONDZE OD PIS.

– napisał z kolei Dariusz Szczotkowski, socjolog i prezes Stowarzyszenia Niskie Składki.

Źródło: WP

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close