Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeNieruchomościPaństwoPolitykaPolska

WP: Abp. Głódź ma kilkanaście milionów złotych majątku!

Głódź ma kilkanaście milionów złotych majątku

Wirtualna Polska dotarła do ksiąg wieczystych, z których wynika, że emerytowany arcybiskup Sławoj Leszek Głódź jest właścicielem ponad 15 hektarów nieruchomości. Na majątek kapłana składają się między innymi lasy, stawy i budynki. Najokazalszą posiadłością jest dom biskupa, czyli słynny “pałac”, w którym znajdują się też pomieszczenia przeznaczone pod Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Caritas. Arcybiskup kupił go w 2006 r. od gminy za 60 tys. zł, a teraz nieruchomość jest warta od 6 do 8 mln zł.

Kolejnym budynkiem położonym niedaleko domu biskupa jest gospodarstwo rolne, gdzie dom opieki prowadzi Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej. Na terenie znajdują się dom mieszkalny oraz budynek gospodarczy. Cały teren wraz z działkami leśnymi jest warty 1,4-1,8 mln zł.

Emerytowany arcybiskup Sławoj Leszek Głódź mieszka jednak w budynku, który jest położony kilka kilometrów od “pałacu”. Po drugiej stronie ulicy znajduje się kolejne gospodarstwo rolne z domem oraz budynkami gospodarczymi, a także pole i las. To łącznie ponad 10 ha, eksperci wyceniają wartość takiego terenu na ok. 5 mln zł.

Łącznie wartość wszystkich nieruchomości arcybiskupa wynosi od 12 do 15 mln zł. WP skontaktowała się z duchownym, ale Głódź nie chciał rozmawiać o majątku i stwierdził, że wyliczenia portalu są “bzdurami” oraz, że “to wszystko naciągane”.

Britney Spears nie wystąpi, dopóki ojciec będzie kontrolował jej karierę

Głódź zabezpieczył sobie przyszłość

Nad posługą abp Sławoja Leszka Głodzia nadeszły dość ciemne chmury. Najpierw w związku z jego zatajaniem czynów pedofilskich przez podległych mu księży, Głódź otrzymał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską oraz zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych. Następnie w Białymstoku na kwietniową radę miasta trafił projekt uchwały pozbawiającej go tytułu honorowego obywatela miasta. Ma również zapłacić na fundusz Fundacji św. Józefa “z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć“.

Jednakże sam arcybiskup może czuć się bezpieczny. Kapłan otrzymuje olbrzymią emeryturę generalską rzędu kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie plus około 5 tysięcy złotych emerytury kapłańskiej. Sławek Głódź dorobił się także pokaźnego majątku, kiedy był biskupem polowym Wojska Polskiego. Ma również służbę, darmowe mieszkanie i pełne pokrycie leczenia. Zaś jego posiadłość na Podlasiu, która umiejscowiona jest na dwudziestu jeden hektarach, wygląda niczym pałac szlachecki. Posiada również własną stadninę danieli.

Źródło: WP

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close