NaukaPaństwoPolitykaPrawoŚwiatTechnologieZdrowie i medycyna

Twitter zawiesza kongresmenkę za antyszczepionkowy szuryzm

Twitter banuje kongresmenkę Trumpa

Twitter tymczasowo zawiesił republikańską kongresmenkę Marjorie Taylor Greene za zamieszczanie „wprowadzających w błąd” informacji o koronawirusie. Gigant mediów społecznościowych powiedział, że jej konto będzie w trybie „tylko do odczytu” przez 12 godzin. Greene, republikańska kongresmenka, otwarcie krytykowała szczepionki i porównywała obowiązek noszenia maseczek do traktowania Żydów w nazistowskich Niemczech.

W dwóch tweetach w poniedziałek argumentowała, że ​​szczepionki nie powinny być wymagane, a Covid nie jest niebezpieczny dla osób w wieku poniżej 65 lat, które nie są otyłe. Oba posty są nadal wyświetlane, ale zostały oznaczone przez Twitter jako „wprowadzające w błąd”.

Greene została zawieszona na Twitterze w kwietniu, ale firma później cofnęła zakaz, mówiąc, że był to błąd spowodowany przez jej zautomatyzowany system moderacji. W odpowiedzi na jej ostatnie zawieszenie za szurowskie posty, kongresmenka stwierdziła, że ,,​​firmy z Doliny Krzemowej atakują wolność słowa przy wsparciu Białego Domu”.

Te firmy Big Tech wykonują rozkazy reżimu Bidena, aby ograniczyć nasze głosy i zapobiec rozpowszechnianiu wszelkich wiadomości, które nie są zatwierdzone przez państwo.

– powiedziała w oświadczeniu dla New York Times.

Chiny zaprzeczają, że stoją za poważnym włamaniem do firmy Microsoft

Antyszczepy “zabijają ludzi”?

W zeszłym tygodniu prezydent USA Joe Biden wezwał firmy zajmujące się mediami społecznościowymi do podjęcia dalszych działań przeciwko rozpowszechnianiu na ich platformach fałszywych informacji na temat koronawirusa i szczepionek. Biden stwierdził, że antyszczepionkowcy pośrednio ,,zabijają ludzi”,

Jedyna pandemia, jaką mamy, dotyczy nieszczepionych.

– powiedział Biden.

Urzędnicy ds. zdrowia w USA ostrzegli, że obecny wzrost liczby zgonów i infekcji Covid-19 w tym kraju dotyka wyłącznie niezaszczepione społeczności.

Twitter wielokrotnie banował użytkowników za udostępnianie dezinformacji, a w marcu wprowadził nową politykę z karami dla użytkowników. Zgodnie z nowymi zasadami, 12-godzinne zawieszenia są przyznawane za drugie i trzecie naruszenie zasad. Czwarte naruszenie skutkuje tygodniowym zawieszeniem, a piąte prowadzi do bana.

W styczniu Twitter na stałe zawiesił prezydenta Donalda Trumpa za posty, które według niego podżegały do ​​przemocy po szturmie na Kapitol Stanów Zjednoczonych przez setki jego zwolenników. Były prezydent USA Donald Trump złożył pozew przeciwko gigantom technologicznym Google, Twitterowi i Facebookowi, twierdząc, że jest ofiarą cenzury.

Źródło: BBC

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close