InwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolitykaPolskaTechnologieTelekomunikacja

TVP chce przyciągnąć młodzież i uruchomi specjalny kanał TVP Teen xD

TVP chce przekonać do siebie młodych

Jak informuje portal Wirtualne Media, w przyszłym roku Telewizja Polska uruchomi kanał dla młodzieży TVP Teen. Nowy kanał wystartuje, jeśli pozwolą na to przychody z opłat abonamentowych, rekompensaty i reklam. Jednak przy 2 miliardach rocznie od podatników raczej nie będzie z tym problemu. Kanał może być alternatywą dla zagranicznych stacji adresowanych dla młodzieży, takich jak Disney Channel czy Nickelodeon.

Kanał TVP Teen ma być adresowy do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Na antenie, której będzie towarzyszył serwis online, będą emitowane treści edukacyjne i rozrywkowe. Telewizja Polska będzie również oferować filmy, seriale animowane i seriale fabularne. TVP Teen ma nadawać nie mniej niż 17 godzin na dobę, a roku budżet nowego kanału ma wynieść 15,3 mln zł w 2022 roku, oraz aż 20 mln zł w 2024.

Telewizja Polska ze względów biznesowych nie ujawnia strategii programowej na etapie projektu.

– taką odpowiedź portal otrzymał od Zespołu Rzecznika Telewizji Polskiej.

Telewizja Polska zapowiada, że w swoich wszystkich kanałach, a więc także TVP Teen, będzie promować rodzinę. Stworzenie podobnej muzyczno-młodzieżowej stacji TVM1 zapowiadał już 9 lat temu ojciec Tadeusz Rydzyk. Projektu jednak nigdy nie zrealizowano. Czas na Telewizję Polską.

TVP zwolniła wydawcę Pytanie na Śniadanie za występ popierający LGBT?

Kurski chce jeszcze

Czy prawie 2 miliardy rocznie dla TVP to dużo? Zdaniem prezesa TVP to wciąż za mało. Jacek Kurski stwierdził w rozmowie z portalem Wirtualne Media, że państwo powinno przekazać mediom publicznym 3,5 miliarda złotych rocznie.

Państwo powinno na media publiczne dawać prawie 3,5 mld zł, gdyby ustawa działała prawidłowo – zbiera 600 milionów, dodaje 1,95 mld. I tak brakuje miliarda, a słyszymy, jakby te 2 mld były kosmicznym poświęceniem ze strony państwa.

– stwierdził Jacek Kurski w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Kurski dodał również, że pomimo pandemii i kryzysu TVP jest w dobrej sytuacji. Prezes Telewizji Polskiej przyznał, że to zasługa rekompensaty.

Sytuacja finansowa jest stabilna, dzięki rekompensacie – co chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić – że jest ona niczym innym, niż wykonaniem ustawy, która obowiązuje w Polsce.

– powiedział Kurski.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close