Bez kategoriiMediaPaństwoPolitykaPolska

Donald Tusk uderzył w Przemysława Czarnka i PiS: Banda płaskoziemców!

Odkąd Donald Tusk wrócił do polskiej polityki, zarówno TVP jak i cały PiS zaczęło panikować. Niemal codzienne ataki ze strony rządowej telewizji oraz szykany ze strony pisowskich posłów, próbują zbić z tonu byłego premiera. Teraz jednak przewodniczący PO odbija piłeczkę i trafia w szczególności w Przemysława Czarnka i otoczenie Jarosława Kaczyńskiego. Robi to na tyle sprawnie, że partia zyskuje w ostatnim czasie coraz większe poparcie.

Donald Tusk podczas ostatniej konferencji Nowoczesnej po raz kolejny uderzył w PiS oraz w głosowanie o odrzucenie Przemysława Czarnka z fotela ministra edukacji. Tym razem jednak nie obijał w bawełnę i przekazał informacje o ogromnej niekompetencji obecnej władzy.

Czarnek przyznał medal… autorom kampanii billboardowej z płodami

W mocnych słowach przekazał, że PiS i jego świta nie tylko nie dba o edukacje, ale również cofa młodzież i ugruntowuje ich w fundamentalizmie. Dodatkowo wspomniał, jak przedstawiają ministra Czarnka w prasie pisowskiej. Według stronników Kaczyńskiego, minister Czarneknie bawi się w dyplomację, dlatego służy edukacji”, oraz co istotniejsze — został wysłany na “front“. Stwierdził również, że obecny skład rządu bardziej przypomina mu płaskoziemców, którzy nie dbają o dobro i edukację narodu.

Donald Tusk przekazał w przemówieniu, że rzeczywiście PiS jest na froncie, ale z edukacją. Wskazał na liczne “przejęczenia” zarówno w telewizji rządowej, jak i samych ministrów Prawa i Sprawiedliwości. Wspomniał nawet Andrzeja Dudę i jego ostatnią wpadkę w Tokio. Jego chwalenie  “braterstwa” Polski i Japonii w czasie II Wojny Światowej wywołało pewnie uśmiech politowania nawet na Nowogrodzkiej.

Rydzyk cieplutko: Czarnek to najlepszy minister edukacji po wojnie

Donald Tusk sprawnie uderza w PiS, powodując niepokój u Kaczyńskiego. To na razie jednak zdecydowanie za mało

Według najnowszych sondaży powrót Donalda Tuska do Polski spowodował odrodzenie tonącej Koalicji Obywatelskiej. W ostatnim sondażu na zlecenie prawicowego portalu wPolityce.pl partia KO posiada 25% poparcie, a Polska 2050 Szymona Hołowni 19%.

Zjednoczona Prawica wciąż utrzymuje wysoką pozycję i osiągnęła 34% w badaniu sondażowym. Niemniej jednak jak zaznaczył Tusk w swoich ostatnich przemówieniach — opozycja powinna się zjednoczyć, aby realnie zagrozić PiSowi. Problem tylko w tym, że na to na razie się nie zapowiada.

Źródło: Nowoczesna Twitter

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close