Bez kategoriiMediaPaństwoPolskaPrawoWarszawa

Warszawa: Chciał sprzedać mieszkanie matki, choć oficjalnie nie żył

Warszawa. Pewien mężczyzna ze stolicy od ponad toku udawał zmarłego, aby ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. W międzyczasie chciał sprzedać mieszkanie swojej matki, wykorzystując dane osoby, której skradziono dowód. Wpadł w galerii handlowej i w szoku nie mógł wypowiedzieć słowa.

Warszawa. Mężczyzna udawał martwego, aby sprzedawać mieszkania

Jak informuje portal Wawalove 44-letni mieszkaniec Warszawy posłużył się skradzionym dowodem osobistym, który figurował w rejestrach w trakcie podpisywania umowy przedwstępnej. Jak poinformował podinspektor Robert Szumiata ze stołecznej komendy::

Mężczyzna tytułem zadatku otrzymał od kupującego 20 000 złotych. Tuż po podpisaniu umowy wypłacił pieniądze z konta założonego na tzw. słupa, wykorzystując do tego kilka bankomatów.

Warszawa: Dzięki tej mapie dowiesz się, gdzie najlepiej mieszkać

Warszawska policja tłumaczy, że mężczyznę udało się namierzyć dzięki wnikliwej analizie nagrań z kamer monitoringu. Ostatecznie 44-latek został zatrzymany w jednej z galerii handlowych i nie stawiał oporu. Nie chciał odezwać się ani słowem, nawet przedstawić informacji na temat jego danych osobowych.

Funkcjonariusze sprawdzili jego linie papilarne na urządzeniu Morpho Touch. Szybko okazało się, że mężczyzna według rejestrów zmarł w czerwcu 2020 roku. Tak przynajmniej figurował w aktach urzędu cywilnego.

Warszawa. Oszuści korzystają ze skradzionych dowodów przy sprzedaży mieszkań

Jak informuje policja, w trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego, znaleziono podrobione dokumenty, karty bankowe i telefoniczne oraz liczne pieczątki. Według funkcjonariuszy kwatera mężczyzny służyła mu do kolejnych przestępstw finansowych.

44-latek usłyszał zarzuty oszustwa, podrabiania dokumentów i posługiwania się nimi. Sąd zadecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące, a grozi mu obecnie nawet 8 lat więzienia. Warszawska policja nie wyklucza, że sprawa ma drugie dno i będą inni zatrzymani, którzy pomagali sprawcy, lub korzystali z jego usług.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close