MotoryzacjaPolskaTransportWarszawa

Warszawa przestaje być miastem tylko dla kierowców. I bardzo dobrze

 

Warszawa od lat jest jedną z najbardziej zakorkowanych stolic centralnej Europy. Potwierdzają to zarówno dane Traffic Index, jak i codzienne przeprawy tysięcy kierowców, którzy próbują uniknąć korków. Teraz jednak Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich planuje rewolucyjne zmiany w Alejach Jerozolimskich, które na stałe mogą zmienić układ ruchu w centrum miasta.

Według Traffic Index Warszawa jest wciąż jednym najbardziej zakorkowanymi miast w Polsce. Wyprzedza ją jedynie Kraków, Wrocław i Poznań. Teraz jednak władze miasta chcą jeszcze bardziej zminimalizować liczbę samochodów w centrum stolicy przez całkowitą modernizację głównych arterii.

Jak informuje Dziennik.pl:

Między rondem de Gaulle’a, a rondem Czterdziestolatka przy Dworcu Centralnym jezdnia zostanie zwężona z trzech do dwóch pasów ruchu w jedną stronę, z czego jeden zostanie przeznaczony wyłącznie dla autobusów i taksówek.

Warszawa staje się bardziej zielona. Kolejne zmiany na Marszałkowskiej

Dodatkowo władze miasta planują utworzyć po obu stronach zwężonej jezdni dodatkowe chodniki, dzięki którym będą mogły powstać kawiarniane i restauracyjne ogródki i szerokie na 3 metry drogi rowerowe.

Rafał Trzaskowski wraz ze swoją ekipą stwierdził, że miasto powinno być bardziej zielonym miastem, przyjaznym przede wszystkim mieszkańcom. Otóż tak jak przed II wojną światową zobaczymy na tej arterii cztery równoległe szpalery drzew.

Warszawa w końcu staje się bardziej zielona. Mieszkańcy mogą się jedynie cieszyć

Co więcej, jak informuje dziennik.pl:

Dodatkowo zamiast rozległych rond u zbiegu z ul. Marszałkowską i Nowym Światem pojawią się zwykłe skrzyżowania, co pozwoli pieszym odzyskać kolejne metry.

Warszawa: na ulicy Sokratesa przybędzie 110 drzew i setki krzewów

Trzeba zatem przyznać, że Warszawa powoli przestaje być miastem, które wyłącznie będzie kojarzył się z zatłoczonym miastem. Niemniej jednak powstaje tutaj pytanie, czy zwężenie głównych ulic miasta na pewno pomoże w odkorowaniu stolicy. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close