Biznesowi celebryciBusiness lifestyleMediaOchrona środowiska

Friz specjalnie rozwalił samochód. Sprawa trafiła do prokuratury

Nie ma wątpliwości, że Ekipa jest jedną z najpopularniejszych grup influencerów w Polsce. Prym w tym wiedzie Youtuber Friz, który niekiedy wpada na dość niecodzienne pomysły. Teraz jednak grożą mu poważne kłopoty, ponieważ dokonał “przestępstwa przeciwko środowisku naturalnemu”. Wskazuje na to… wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego.

Friz wraz ze swoją Ekipą wpadli na dość niecodzienny pomysł wręczenia prezentu urodzinowego jednemu z członków grupy. Wujek Łuki z racji tego, że nie lubi samochodów Audi, otrzymał możliwość wysadzenia modelu TT, którego koszt oscylował wokół 10 tysięcy złotych. Do auta wsadzono 4 kg trotylu i 100 litrów benzyny.

I choć cała akcja działa się na odludziu, a z samochodu wyciągnięto silni i spuszczono oleje, to i filmik spowodował masę negatywnych reakcji.

Pękła bańka Friza i Ekipy? Milionowe straty, a inwestorzy mają problem

Tymczasem do kontrowersyjnej sytuacji odniósł się wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek. Radny skierował bowiem sprawę do prokuratury, przez wzgląd na przestępstwo przeciwko środowisku naturalnemu.

Polityk napisał publicznie:

Pierwszy raz w życiu złożę zawiadomienie do prokuratury o ściganie przestępstwa przeciwko środowisku naturalnemu. Co trzeba mieć w głowie, żeby celowo zdetonować samochód i spowodować jego spalenie, które uwalnia ogromną ilość toksycznych związków do środowiska ???? Zastanawiam się co mają w głowie młodzi ludzie, którym tacy…. imponują? Chcecie czystego powietrza, środowiska? (pisownia oryginalna – red.).

Friz i Ekipa może mieć kłopoty? Chodzi o zniszczenie Audi TT

O co właściwie chodzi? Mianowicie o przepisy środowiskowe, za których złamanie grozi kara aresztu, grzywny, nagany, a także pozbawienia wolności. Dotyczy tego nowelizacja ustawy na temat projektu zaostrzenia przepisów karnych dotyczących przestępstw przeciwko środowisku w Kodeksie karnym. Podano je do wiadomości w dniu 2 marca 2021 przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Jak poinformowano, oprócz planowych zmian w Kodeksie karnym, znowelizowane zostaną zapisy ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2021 poz. 281), (dalej: Kodeks wykroczeń). Ministerstwo Klimatu i Środowiska planuje wprowadzić zmiany m.in. w:

Art. 82 §3 Kodeksu wykroczeń, który obecnie brzmi: Kto na terenie lasu, na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk i wrzosowisk, jak również w odległości do 100 m od nich roznieca ogień poza miejscami wyznaczonymi do tego celu albo pali tytoń, z wyjątkiem miejsc na drogach utwardzonych i miejsc wyznaczonych do pobytu ludzi, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.

W przypadku art. 82 §3 nowelizacja dotyczyć będzie rozszerzenia katalogu kar. Poza karą aresztu, grzywny albo nagany, sprawca czynu będzie mógł podlegać karze ograniczenia wolności. Dodatkowo do tego artykułu zostanie dodany §3a, który będzie wskazywał na obligatoryjne orzekanie w takich sytuacjach środka wychowawczego w postaci obowiązku przywrócenia do stanu poprzedniego.

Nie uwierzysz, na ile milionów jest wyceniana Ekipa Friza

Czy Karol “Friz” Wiśniewski może szykować się na kłopoty? Całkiem prawdopodobne, choć to dopiero początek tej sprawy. Ekipa powinna jednak pamiętać, że podobne wybryki mogą przynieść jej więcej szkody, niż pożytku.

Źródło: Hej.Mielec

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close