Kultura i sztukaNaukaPaństwoPrawoŚwiat

Szkoła zakazała krótkich spodenek, więc chłopcy przyszli w spódnicach

Szkoła zakazała szortów, więc…

Grupa nastoletnich chłopców założyła spódnice w proteście przeciwko zakazowi noszenia szortów w ich szkole pomimo upałów w całej Wielkiej Brytanii. 15-letni Adrian Copp i kilku jego przyjaciół kupili spódnice Asda za 8 funtów, aby wyrazić swoją frustrację z powodu „przestarzałej polityki mundurowej” w Kornwalii w Poltair School. Szkoła zakazała noszenia krótkich spodenek, ale uczniowie wykorzystali lukę w szkolnym przewodniku po mundurkach, która pozwala uczniom nosić spódnice, ale nie dyktuje płci użytkownika.

Adrian Copp przyznał, że reakcje w całej szkole na ich stroje były „mieszane”. Stwierdził jednak, że noszenie długich spodni w tym upale jest naprawdę niewygodne.

Niektórzy nauczyciele myśleli, że się bawimy. Ale byli też inni, którzy nas dopingowali.

– powiedział.

Zostaliśmy usunięci z zajęć i zawieszono na 24 godziny, ale dali nam spokój, ponieważ nie mogli znaleźć niczego, do czego mogliby się przyczepić. Nie złamaliśmy żadnych zasad. Chcemy po prostu, aby wszyscy mieli możliwość noszenia szortów w tym upale i dotyczy to również dziewcząt.

– dodaje uczeń.

W trasę koncertową pojechał… hologram Whitney Houston

Szkoła zmieni przepisy?

Donna Price, matka Coppa, zgadza się z synem i mówi, że kłótnia wokół szortów i spódnic trwa już od kilku lat. Szkoła średnia nie zezwala na noszenie krótkich spodenek.

Gdy chodził do podstawówki, bez problemu nosił szorty. Ale z jakiegoś powodu nie jest to dozwolone w szkołach średnich. iedy Adrian wpadł na ten pomysł w weekend, miał moje pełne poparcie. Jestem taka dumna, że ​​Adrian ma odwagę zająć stanowisko.

– powiedziała.

Dodała, że ​​elastyczność w zakresie mundurków szkolnych przyniosłaby również korzyści studentkom.

Idealnie byłoby otworzyć się również dla dziewcząt, aby nosiły szorty. Niektóre dziewczyny nie czują się komfortowo nosząc spódnice, więc dotyczy to wszystkich uczniów.

– dodała.

Adrian i jego przyjaciele nosili spódnice do końca tygodnia. Met Office opublikowało w poniedziałek pierwsze w historii ostrzeżenie o ekstremalnych upałach w Wielkiej Brytanii. Bursztynowe ostrzeżenie dotyczy całej południowo-zachodniej Anglii, dużej części Walii oraz części południowej i środkowej Anglii.

Źródło: The Independent

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close