Biznesowi celebryciDoradztwo biznesoweFinanse i ubezpieczeniaHandelInwestycjeMediaOchrona środowiskaŚwiatTechnologie

Amazon i Twitter zaczną akceptować Bitcoin? Kryptowaluta wystrzeliła

Jack Dorsey

Kurs Bitcoina w końcu poleciał w górę. W ciągu ostatnich 24 cena wzrosła o niemal 14% do niemal 40 tysięcy dolarów. To sporo, ponieważ krytpowaluta ostatnio ponosiła spadki poniżej 30 tys. USD. O dziwo do wzrostu przyczynił się szef Twittera Jack Dorsey, który stwierdził, że Bitcoin będzie przyszłością jego platformy społecznościowej. Dodatkowo wpłynęły na to słowa Elona Muska i zapowiedzi firmy Amazon o akceptacji kryptowalut.

Cena Bitcoina ponownie pikuje, dzięki czemu słynna kryptowaluta kosztuje obecnie ok. 40 tysięcy dolarów. Na wzrost przyczyniły się w zasadzie trzy czynniki. Pierwszym jest zapowiedź dyrektora generalnego Twittera, Jacka Dorseya, który ogłosił, że Bitcoin będzie istotną częścią firmy. Według niego dzięki kryptowalucie będzie można opłacać kampanie i inne usługi reklamowe. Oznacza to, że Bitcoinem będzie można płacić m.in. za subskrypcję, Twitter Tip Jar oraz Super Follows.

Dodatkowo na cenę wpłynęły kolejne wypowiedzi Elona Muska, który przekonuje, że Bitcoin może ponownie być wykorzystywany w płatnościach za Teslę. Zasugerował jednak, że będzie to możliwe tylko wówczas, jeśli kryptowaluta będzie w połowie opierała się na energii odnawialnej. Tesla może zatem wspierać zdobywanie kryptowalut poprzez fotowoltaikę, czym zajmują się obecnie niektóre firmy. A takie już działają nawet w Polsce.

Aktualizacja 28.07 01:13

W chwili pisania artykułu pojawiły się informację, że Amazon będzie akceptował Bitcoina oraz stworzy własną walutę. Firma miała bowiem zapowiedzieć akceptację kryptowalut na swoim portalu za wszystkie usługi produkty. Pisały o tym media branżowe, między innymi Nasdaq, czy Cityam. Swoje trzy grosze dorzuciło również BBC.

Dodatkowo firma zamieściła ogłoszenie o pracę dla eksperta w dziedzinie kryptowalut. Według informacji korporacja miała nadzorować implementacje cyfrowej waluty, którą będzie można płacić na portalu. Dziennikarze informowali, że Istnieje możliwość, że firma zaakceptuje Bitcoina jeszcze w tym roku, zatem firma może również przyjrzeć się Etherneum, Cardano, Bitcoin Cash czy innym formom płatności wirtualnej.

Na drugi dzień okazało się, że Amazon nie będzie akceptował Bitcoina. Jeszcze nie

Niestety szybko okazało się, że kryptowaluty na razie nie będą akceptowane na portalu. Sprawę skomentował rzecznik Amazona, który powiedział:

Niezależnie od naszego zainteresowania przestrzenią, spekulacje, które pojawiły się wokół naszych konkretnych planów związanych z kryptowalutami, nie są prawdziwe.

Rewolucja w Anglii? Do obiegu może wejść cyfrowy funt, czyli Britcoin

Na wieść o tych informacjach kurs Bitcoina i innych kryptowalut poszybował w górę. Obecnie jego cena oscyluje wokół 40 tysięcy dolarów i ciągle pnie się w górę.

Źródło: Coingecko Bitcoin

Źródło: Benchmark

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close