InwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaŚwiat

Karty Pokemon sprzedane na aukcji za 100 tysięcy złotych!

Karty Pokemon osiągają zawrotne ceny!

Zapieczętowane zestawy kart Pokemon, pozostawione zapomniane w dwóch pudełkach, zostały sprzedane na aukcji za ponad 19 000 funtów (ponad 100 tysięcy złotych). Karty zostały sprzedane przez wykonawcę elektrycznego z St Ives w Cambridgeshire, po tym, jak natknął się na nie podczas przeprowadzki.

Dwa pudełka kart, które zostały kupione po 30 funtów za sztukę około 21 lat temu, zostały sprzedane po tym, jak właściciel sprawdził „oszałamiające” ceny, jakie mógł uzyskać. Jeden, zapieczętowany Booster Box pierwszej edycji Pokemon Fossil, został sprzedany za 10 000 funtów. Drugi, zapieczętowany Pokemon Neo Discovery Unlimited Booster Box został sprzedany za 9400 funtów.

To szaleństwo, wiem, ale takie są ceny, jakie teraz osiągają karty Pokemon.

– powiedział właściciel przed sprzedażą.

Oba zestawy kart zostały sprowadzone z USA do Wielkiej Brytanii i zostały opisane przez dom aukcyjny jako niezwykle rzadkie. Pierwotny właściciel prowadził wraz z żoną sklep z zabawkami w St Neots w Cambridgeshire, sprzedając karty Pokemon.

Kiedy sklep został zamknięty, odłożyłem niektóre niesprzedane karty na bok w domu, a potem o nich zapomniałem. Nigdy nie sądziłem, że będą dziś warte tysiące funtów. Ale jest teraz wielu poważnych kolekcjonerów, a blokada jeszcze bardziej podsyciła hobby.

– powiedział.

David Wilson-Turner, szef działu zabawek na aukcji, powiedział, że karty zostały sprzedane dwóm osobnym oferentom z Wielkiej Brytanii, którzy chcieli pozostać anonimowi.

Gra Super Mario 64 sprzedana na aukcji za 1,5 miliona dolarów!

5 najdroższych kart Pokemon:

#5 Pikachu z 1999 roku “red cheeks”

Fot. Pokemon

Pikachu to najsłynniejszy i najbardziej rozchwytywany z Pokemonów. Podczas wydawania niektórych edycji kart, kilka serii z Pikachu zostało źle wydrukowanych. Taką kartę w nienaruszonym stanie i nigdy nieodpakowaną sprzedano niegdyś za 700 dolarów.

#4 Pikachu “NON-Holo Mint” z 1995

Fot. Pokemon

Za powyższego Pikachu z 1995 roku trzeba teraz zapłacić 3000 dolarów (11 tysięcy zł). Ta karta wygląda na bardzo prostą i właściwie niczym się nie wyróżnia. Nie błyszczy, nie jest pokryta laminatem. Mimo to, jest bardzo rzadka i poszukiwana, o ile ktoś posiada ją w idealnym stanie.

#3 Pikachu wydany z okazji premiery pierwszego filmu

Fot. Pokemon

Tym razem również błąd w druku spowodował, że karta ze względu na swoją oryginalność stała się bardzo ceniona. Jest ich niewiele i podobnie jak w przypadku Mint z 1995, trzeba za nią zapłacić 3000 dolarów (11 tysięcy zł).

#2 Pokemon Trainer – warta tyle co dom czy luksusowe auto

Fot. Pokemon

W przypadku kart z serii Pokemon Trainer mamy już do czynienia z prawdziwym szaleństwem. Istnieją 3 rodzaje kart “Promo”: “No. 1”, “No. 2” i “No. 3”. Aktualnie są praktycznie niemożliwe do zdobycia, a kolekcjonerzy zapłacą za nie szokujące pieniądze. Dotychczas najdroższe z nich sprzedawano nawet za 200 tysięcy dolarów (prawie 800 tysięcy zł). Najdroższą jest karta “No.2” i jednocześnie najbardziej poszukiwaną.

#1 Pikachu Illustrator – święty Graal kolekcjonerów

Fot. Pokemon

Karty Pokemon z serii Pikachu Illustrator są najdroższe ze wszystkich. Istnieje tylko około 20-39 kopii na całym świecie, a obecnie potwierdza się jedynie 9 właścicieli. Kartami zostali nagrodzeni zwycięzcy konkursu rysowniczego “Original Illustration Contest in Japan” w 1998 roku. Niedawno kartę Pikachu Illustrator sprzedano za 220 tysięcy dolarów (ponad 850 tysięcy zł). Jedną z nich, oznaczoną numerem 9, można było zakupić za jedyne… 1,5 miliona funtów brytyjskich, czyli 7,4 milionów złotych.

Źródło: BBC, WP

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close