Bankowość

Szukasz doradcy kredytowego w Warszawie? Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę

Zaciąganie kredytów to poważne zobowiązanie. W każdym przypadku powinna towarzyszyć mu jak najbardziej rozbudowana wiedza na temat dostępnych na rynku rozwiązań i możliwości kredytobiorcy. Współczesna branża usług finansowych jest przy tym bardzo rozległa, a liczba procedur często utrudnia podejmowanie najlepszych decyzji. Warto wobec tego postawić na ekspercką wiedzę. Tę zapewnia doradca kredytowy. Warszawa i inne miasta w kraju mają pod tym względem wiele do zaoferowania. Z ich usług coraz częściej można korzystać również przez Internet.

Doradca hipoteczny: Warszawa i nie tylko

Procedura udzielania kredytów, zwłaszcza opiewających na wysokie sumy i długie okresy spłaty kredytów hipotecznych, jest stosunkowo skomplikowana. W jej trakcie konsumenci często spotykają się z wieloma wymaganiami i terminami, które niejednokrotnie wzbudzają ich wątpliwości. Co ważne: nie muszą borykać się z nimi samodzielnie.

Najlepsi doradcy kredytowi okażą się wsparciem nie tylko w procesie poszukiwania najlepszych produktów, ale także na poszczególnych etapach wnioskowania o kredyt, dzięki czemu możliwe stanie się uzyskanie oszczędności i znaczne ułatwienie procedur – mówi Michał Dawidowicz, autor serwisu BlogKredytowy.pl i doradca kredytowy (Warszawa i okolice to podstawowy obszar jego działań, można jednak kontaktować się z nim również online).

Doradca kredytowy a pośrednik

Specjaliści zajmujący się produktami kredytowymi w różny sposób określają swoją działalność. Wbrew pozorom nie jest to jednak wyłącznie kwestia nazwy. Niezależny doradca kredytowy w Warszawie musi być wpisany na stosowną listę, a za swoją pracę nie pobiera wynagrodzenia od żadnej instytucji. W związku z tym to klient musi być przygotowany na wniesienie stosownych opłat. Inaczej prezentuje się natomiast scenariusz współpracy z pośrednikiem kredytowym. W tym przypadku otrzymuje wynagrodzenie od instytucji udzielającej kredytu hipotecznego. Warszawa nie jest przy tym jedynym miejscem, w którym można znaleźć specjalistów tego typu. Działają w różnych miastach Polski, jest ich także zdecydowanie więcej od niezależnych doradców. Warto wobec tego dowiedzieć się, jak znaleźć tego najlepszego i na co zwrócić uwagę jeszcze przed nawiązaniem współpracy.

Przede wszystkim kompetencje

Pośrednicy odgrywają bardzo istotną rolę w całym procesie ubiegania się o kredyt hipoteczny. Zazwyczaj towarzyszą przy tym klientowi przez cały cykl – od wyszukiwania najlepszych ofert przez weryfikację zdolności kredytowej i wymagań banku po składanie wniosku i finalną wypłatę kredytu. Jak widać, muszą wykazywać się więc dużą wiedzą, zrozumieniem rynku, a przy tym w umiejętny sposób tłumaczyć zawiłości procedur i skomplikowanych zależności swojemu klientowi. To zespół tych czynników pozwala określić, kto jest dobrym doradcą finansowym. W Warszawie i innych miastach można spotkać wielu profesjonalnych przedstawicieli tej profesji. Lokalizacja nie musi być jednak żadnym ograniczeniem w czasach, w których wiele formalności można załatwić online, bez wychodzenia z domu.

Sprawdź niezależność doradcy

Najlepsi doradcy kredytowi wyróżniają się także niezależnością. To przy tym czynnik, o który obawia się wielu konsumentów. Ich zastrzeżenia wzbudza już sposób opłacania ich usług, a więc pobieranie wynagrodzenia od instytucji udzielającej finansowania. Przede wszystkim warto więc zapoznać się z ofertą, do jakiej pośrednik ma dostęp. Im więcej produktów różnych instytucji się w niej znajduje, tym łatwiej o znalezienie tej najlepiej dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Z drugiej strony zdecydowanie łatwiej także o pełną niezależność specjalisty. Poza tym sposobem na znalezienie dobrego doradcy kredytowego w Warszawie jest zapoznanie się z opiniami wcześniejszych klientów. Bogate doświadczenie i praca nad zróżnicowanymi projektami pozwalają na zdecydowanie lepsze dopasowanie oferty. Stają się także najlepszą wizytówką, a w dobie Internetu znalezienie wiarygodnych danych nie powinno stanowić większego problemu.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close