Business lifestyleGospodarkaHandelInwestycjeKultura i sztukaMarketingŚwiat

Gigant zabawkarski Mattel ostrzega przed wzrostem cen przed Świętami

Mattel zwiększy ceny zabawek

Producent zabawek Mattel twierdzi, że musi podnieść ceny w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, ponieważ branżowy gigant stoi w obliczu wyższych kosztów. Informacje pojawiły się po wzroście kosztów surowców i żeglugi, gdy światowa gospodarka wychodzi z pandemii.

W tym samym czasie producent lalek Barbie ogłosił, lepszą niż oczekiwano, sprzedaż na poziomie ponad 1 miliarda dolarów. Podobnie jak jego rywal Hasbro, Mattel wyłania się z wpływu Covid, który spowodował zamknięcie sklepów i zakłócenie łańcuchów dostaw.

Będziemy patrzeć na wzrost cen w drugiej połowie roku. Nie ujawniliśmy, które produkty będą droższe, ale jest to reakcja na niektóre presje inflacyjne.

– powiedział dyrektor naczelny Mattel, Ynon Kreiz.

Kreiz powiedział również, że jego firma nie była osamotniona w podnoszeniu cen:

Nie tylko my to robiliśmy, w naszej branży wszyscy to robili – i nikogo nie dziwi wzrost cen.

– dodał.

Wiceszefowa KRRiT: TVN24 buduje nierzetelny, jednostronny obraz świata

Mattel zyskał dzięki Barbie

Dyrektor dodał, że Mattel ujawnił dane z drugiego kwartału, które przewyższyły prognozy Wall Street. Sprzedaż netto w tym okresie wzrosła o 40% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku do 1,03 mld dolarów. Zostało to wzmocnione przez 46% wzrost rachunków za Barbie, największą markę firmy.

Sprzedaż firm z wielu branż na całym świecie została zakłócona przez opóźnienia w wysyłce i problemy z dostawami towarów przez porty z powodu pandemii. Kreiz powiedział, że Mattel napotkał problemy z łańcuchem dostaw z powodu problemów z wysyłką, ale poradził sobie z najgorszymi z nich ze względu na skalę działalności.

Byliśmy w stanie wykorzystać naszą wielkość i partnerstwa, które mamy z naszymi dostawcami i partnerami detalicznymi oraz złagodzić niektóre z tych problemów, więc nie mieliśmy żadnego wpływu na naszą działalność w drugim kwartale.

– powiedział.

W poniedziałek konkurencyjny producent zabawek Hasbro ogłosił lepsze niż oczekiwano przychody netto w wysokości 1,32 mld dolarów, co stanowi wzrost o 54%. Hasbro powiedział również, że ma na celu uniknięcie problemów związanych z łańcuchem dostaw związanych z pandemią, zwiększając swoje możliwości wysyłkowe i przyspieszając proces pozyskiwania swoich produktów.

W ostatnich latach firma Mattel sprawiła, że ​​Barbie jest bardziej zróżnicowana, dzięki lalkom opartym na różnych wzorach do naśladowania i zawodach. Na początku tego miesiąca firma wypuściła na rynek lalkę opartą na supergwiazdzie tenisa Naomi Osace. Przychody wzrosły również dzięki 67% wzrostowi rachunków za markę samochodzików Hot Wheels.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close