TurystykaWarszawa

Warszawa otrzymała 12 mln złotych unijnego dofinansowania na rozwój

Miasto stołeczne Warszawa uzyska 12 milionów złotych dofinansowania dla wybranych projektów miejskich. Urząd miasta podpisał dzisiaj umowy, a pieniądze trafią do Pałacyku Konopackiego i Teatru Baj. Dodatkowo środki trafią do projektu związanego z opieką zdrowotną w czasie pandemii COVID-19.

Warszawa rozwija się dzięki środkom unijnym

Jak informuje Urząd Miasta w Warszawie, aż sześć milionów złotych trafi do projektu prozdrowotnego Zwiększenie zdolności systemu opieki zdrowotnej na terenie m.st. Warszawy w walce z wirusem SARS-COV-2. Środki zostaną przeznaczone na sprzęt medyczny dla trzech warszawskich szpitali: Szpitala Solec, Szpitala Bielańskiego oraz Szpitala Wolskiego. W dwóch ostatnich placówkach zostaną mieszczone specjalne kontenery, w których będą sprawdzane osoby z podejrzeniem COVID-19.

Warszawa przestaje być miastem tylko dla kierowców. I bardzo dobrze

Warszawa uzyskała 12 mln złotych na rozwój inwestycji miejskich

Funduszy unijne zostały przyznane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Umowy podpisano przez wicemarszałka Wiesława Raboszuka i zastępcę prezydenta Warszawy Michała Olszewskiego. Swój podpis złożył także dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Maciej Fijałkowski.

Jak przekazał Olszewski, Warszawa dzięki projektom unijnym pomoże potencjalnym chorym:

Głównym celem projektu jest zwiększenie potencjału podmiotów leczniczych na terenie miasta, by ratować zdrowie i życie pacjentów zarażonych wirusem. Dzieje się to poprzez zakup sprzętu i innych środków, niezbędnych do walki z epidemią. Pacjenci, którzy ciężko przechodzą COVID-19, korzystają już z 30 w pełni wyposażonych stanowisk dla oddziałów intensywnej terapii.

Dodatkowo projekt Modernizacja zabytkowego budynku Pałacyku Konopackiego i jego otoczenia w celu aktywizacji społecznej i gospodarczej warszawskiej Pragi otrzymał 5 mln złotych. Dzięki środkom będzie możliwa modernizacja zabytkowego budynku przy ul. Strzeleckiej oraz zagospodarowanie terenu.

Kolejnym projektem, który otrzymał środki unijne, jest inicjatywa Poprawa dostępności do zasobów kultury poprzez rewitalizację i modernizację Teatru Baj w Warszawie. Jak twierdzą pomysłodawcy, pomysł ten zwiększy potencjał turystyczny stolicy. Kwota dofinansowania to 1 milion złotych.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close