Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMarketingMediaPrawoŚwiatTechnologie

Scarlett Johansson pozywa Disneya za transmisję Black Widow

Johansson idzie na wojnę z Disney?

Scarlett Johansson pozywa Disneya za złamanie umowy. Chodzi film Black Widow, który miał premierę zarówno w kinach jak i na platformach streamingowych. Film ustanowił rekord kasowy pandemii Covid-19, zarabiając 218 milionów dolarów w pierwszy weekend otwarcia. Podczas pandemii wiele hollywoodzkich wytwórni zdecydowało się ominąć kina, z których wiele zostało zamkniętych, i zamiast tego publikować swoje filmy w Internecie.

Aktorka powiedziała, że zgodnie z umową, ​​​​Marvel Studios, należące do Disneya, obiecało, że Black Widow będzie „wydaniem kinowym”. Dodała, że ​​od premiery w kinach miało minąć „okno” czasu, zanim film zostanie nadany strumieniowo. Okres ten tradycyjnie trwa minimum 90 dni. Tak się jednak nie stało i wpływy ze sprzedaży biletów gwałtownie spadły, a Johansson twierdzi, że została pozbawiona potencjalnych zarobków.

W złożonym przez aktorkę pozwie czytamy, że decyzję o tym, by widowisko Marvela dystrybuować również na platformie Disney+, podjęły te osoby, którym było to najbardziej na rękę, gdyż posiadają olbrzymie pakiety akcji, a zatem wzrost liczby użytkowników platformy jest dla nich gwarantem większych osobistych zysków.

W pierwszy weekend Black Widow zarobiła około 80 milionów dolarów ze sprzedaży biletów w Ameryce Północnej i 78 milionów dolarów na arenie międzynarodowej oraz co najmniej 60 milionów dolarów na wynajem Disney+ Premier Access.

Źródła zbliżone do aktorki, której wynagrodzenie opierało się na wynikach kasowych filmu, wskazują, że według doniesień medialnych Johansson straciła nawet 50 milionów dolarów.

Scarlett Johansson krytykuje „hiperseksualizację” Czarnej Wdowy

Disney jak zwykle bezlitosny

W odpowiedzi Disney powiedział, że „w pełni wypełnił” umowę zawartą z aktorką i dodał, że jej pozew „nie ma żadnej wartości”. Disney odpowiedział, że strategia podwójnego wydania „znacznie poprawiła zdolność Johansson do zarabiania dodatkowego wynagrodzenia oprócz 20 milionów dolarów, które otrzymała do tej pory”. Warto zaznaczyć, że wytwórnia ujawniła zarobki aktorki, czego raczej nie praktykuje się w Hollywood.

W mocno sformułowanym oświadczeniu stwierdzono, że jej działania prawne były „szczególnie smutne i niepokojące w bezdusznym lekceważeniu przerażających i długotrwałych globalnych skutków pandemii Covid-19”.

Złożony pozew nie ma jakiejkolwiek wartości. Jest on wyjątkowo smutny i niepokojący ze względu na bezduszne lekceważenie przerażających i długotrwałych globalnych skutków pandemii COVID-19. Disney w pełni wywiązał się z umowy zawartej z Panią Johansson. Zaś dystrybucja “Czarnej Wdowy” w ramach Premier Access na Disney+ znacznie zwiększyła jej możliwości otrzymania dodatkowego wynagrodzenia ponad 20 milionów dolarów, które już dostała.

– czytamy w oświadczeniu.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close