MarketingMediaPaństwoPrawoŚwiatTechnologieZdrowie i medycyna

YouTube zawiesza Sky News Australia za “dezinformację pandemiczną”

YouTube zawiesza konto Sky News Australia

YouTube zabronił Sky News Australia przez tydzień przesyłania nowych treści, twierdząc, że kanał naruszył zasady rozpowszechniania dezinformacji o Covid-19. Platforma nałożyła na kanał pierwsze ostrzeżenie w ramach swojej polityki trzech ostrzeżeń, z których ostatni oznacza trwałe usunięcie konta.

Cyfrowy redaktor kanału telewizyjnego powiedział, że decyzja ta była niepokojącym atakiem na zdolność swobodnego myślenia. Sky News Australia jest własnością spółki zależnej News Corp Ruperta Murdocha i ma 1,85 miliona subskrybentów na YouTube. Zakaz może wpłynąć na jego strumień przychodów z Google.

Oświadczenie YouTube mówi, że ma „jasne i ustalone zasady dotyczące dezinformacji medycznej Covid-19 w oparciu o wytyczne lokalnych i globalnych organów ds. zdrowia”. YouTube nie wskazał konkretnych pozycji, jakie miał złamać nadawca, ale powiedział, że sprzeciwia się materiałom, które „mogą wyrządzić szkody w świecie rzeczywistym”.

Rzecznik YT powiedział, że „nie zezwala na treści, które zaprzeczają istnieniu Covid-19” lub które zachęcają ludzi „do używania hydroksychlorochiny lub iwermektyny w celu leczenia lub zapobiegania wirusowi”. Rzecznik powiedział, że filmy, o których mowa, „nie zapewniały wystarczającego kontekstu wyrównawczego”.

Amazon ukarany grzywną 886 milionów dolarów za naruszenie RODO

YouTube wydał dziesiątki ostrzeżeń i banów

Sky News Australia powiedział, że znalazł stare filmy, które nie były zgodne z zasadami YouTube, i poważnie potraktował swoje „zobowiązanie do spełnienia oczekiwań redakcji i społeczności”. Stacja zaprzeczyła jednak, że którykolwiek z jej gospodarzy kiedykolwiek zaprzeczył istnieniu Covid-19.

Miliony Australijczyków są obecnie w zamknięciu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zakaźnego wariantu Delta, podczas gdy mniej niż 15% populacji jest w pełni zaszczepionych.

W artykule na stronie internetowej Sky News Australia redaktor cyfrowy Jack Houghton powiedział, że jeśli rozmowa na temat australijskiej polityki Covid-19 zostanie stłumiona, „przywódcy polityczni będą mogli działać z immunitetem, bez uzasadnienia i bez wystarczającej kontroli opinii publicznej”.

YouTube wydał dziesiątki ostrzeżeń i banów w ciągu ostatnich dwóch lat, kilka w związku z pandemią Covid, ale większość za naruszenia regulaminu w związku z mową nienawiści.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close