GastronomiaGospodarkaHandelNaukaOchrona środowiskaPaństwoPrawoRolnictwoŚwiat

Szef wegańskiego Beyond Meat popiera podatek od konsumpcji mięsa

Szef Beyond Meat popiera podatek od mięsa

Założyciel największej na świecie firmy mięsnej opartej na roślinach twierdzi, że podatek od mięsa może skłonić ludzi do ograniczenia spożycia produktów pochodzenia zwierzęcego. Szef Beyond Meat, Ethan Brown, powiedział, że jest zwolennikiem „podatku Pigou” na działania, które powodują negatywne skutki uboczne dla społeczeństwa. Podkreślił, że opodatkowanie spożycia mięsa może pomóc rynkom wschodzącym w inwestowaniu w białko roślinne.

Jednak krytycy twierdzą, że taka opłata podniosłaby koszty życia. Brown uważa, że ​​konsumenci już zaczynają decydować, by jeść mniej mięsa.

Coraz bardziej badamy najszerszy obszar rynku, czyli ludzi, którzy spożywają białko zwierzęce, ale postanawiają ograniczyć spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego.

– stwierdził. Brown.

Produkty Beyond Meat powstają ze składników takich jak groszek i fasola mung, barwionych substancjami takimi jak sok z buraków i ekstrakt z jabłek. Według Browna koszt, a także smak i konsystencja to trzy elementy, które jego firma musi właściwie potraktować, ponieważ mięso roślinne może być znacznie droższe niż mięso zwierzęce. Uważa jednak, że z czasem ceny spadną.

Odwołuje się do trzyletniej globalnej umowy Beyond Meat podpisanej w lutym z McDonalds i Yum! Brands, spółką matką KFC, Pizza Hut i Taco Bell.

Jednym z powodów, dla których tak bardzo skupiłem się na tych umowach z McDonald’s i Yum, jest to, że wierzę, że jest to droga do[obniżenia kosztów i skalowania oraz udostępnienia tych produktów każdemu konsumentowi, który ich potrzebuje.

– dodaje.

Doctor Brew przeleje 10zł za każdy hejterski wpis na walkę z homofobią

Beyond Meat walczy o klimat, czy chce obciążyć konkurencję?

Podatek od spożycia mięsa z pewnością byłby korzystny dla firm takich jak Beyond Meat, ponieważ spowodowałby, że ich produkty byłyby tańsze w porównaniu z innymi. Nic więc dziwnego, że szef firmy popiera podatek, który zostałby nałożony na jego konkurencję. Jednak w tym samym czasie najnowsze badania Morningstar pokazują, że światowy rynek mięsa wart był w zeszłym roku 1,4 biliona dolarów i rośnie.

Organ doradczy rządu Wielkiej Brytanii ds. zmian klimatycznych twierdzi, że ministrowie powinni nakłaniać ludzi do spożywania mniejszej ilości mięsa w celu ochrony klimatu. Jednak premier Boris Johnson wykluczył podatek od konsumpcji mięsa jako sposób na zmiany. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa przemysł hodowlany odpowiada za około 14,5% światowych emisji gazów cieplarnianych. Ograniczenie ich pomogłoby w walce ze zmianami klimatycznymi, a Brown twierdzi, że mięso roślinne może wnieść w to istotny wkład.

Według szefa firmy burger Beyond Meat zużywa o 99% mniej wody niż burger z białka zwierzęcego, emituje o 90% mniej misji w procesie produkcyjnym niż burger z białka zwierzęcego, zużywa 93% mniej ziemi i około połowę energii. Brown uważa, że ​​te korzyści środowiskowe są ważne „zwłaszcza dla tego młodszego pokolenia, które wstydzi się maszerować w walce klimat, a będzie musiało żyć w tym środowisku”.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close