GastronomiaGospodarkaHandelPaństwoPolitykaPrawoRynek pracyŚwiatZdrowie i medycyna

Nowy Jork: Restauracje tylko dla zaszczepionych na COVID

Nowy Jork wymaga szczepień

Nowy Jork ma wymagać, aby klienci i pracownicy restauracji, siłowni i innych firm wewnątrz budynków byli zaszczepieni przeciwko Covid-19. Polityka ta ma na celu zachęcenie większej liczby mieszkańców do zaszczepienia się, gdy wariant Delta rozprzestrzenia się w mieście i całych Stanach Zjednoczonych. Burmistrz Bill de Blasio powiedział, że ta polityka „odwróci los” Covida.

Prawie 60% nowojorczyków otrzymało co najmniej jedno szczepienie. Jednak niektóre obszary, które są w dużej mierze społecznościami biednymi i społecznościami kolorowymi, mają niższe wskaźniki szczepień. Każdy, kto chce zjeść w restauracji lub wziąć udział w występie w Nowym Jorku, będzie musiał teraz przedstawić dowód, że został zaszczepiony przeciwko Covid-19.

Polityka, podobna do działań podejmowanych we Francji, mających na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa, będzie obowiązywać od 13 września. W ramach tej inicjatywy Nowy Jork tworzy „Klucz do przepustki do Nowego Jorku”, aby dostarczyć dowód szczepień pracownikom i bywalcom siłowni, restauracji i lokali rozrywkowych.

Zasady wejdą w życie w tym miesiącu, ale nie będą w pełni egzekwowane do września, kiedy szkoły mają zostać ponownie otwarte, a firmy mają sprowadzać pracowników z powrotem do biura.

Qantas zwalnia 2 500 pracowników z powodu lockdownu w Sydney

Nie tylko Nowy Jork

Inne duże amerykańskie miasta przywróciły mandaty za brak maseczek w pomieszczeniach, ale Nowy Jork niechętnie to zrobił. Wysoce zaraźliwy wariant Delta rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych, prowadząc do wzrostu liczby infekcji i hospitalizacji.

W zeszłym tygodniu Netflix zobowiązał kluczową obsadę i ekipę w amerykańskich produkcjach telewizyjnych i filmowych do szczepień. Inne firmy, takie jak Google, powiedziały, że pracownicy muszą zostać zaszczepieni przed powrotem do biura.

JP Morgan powiedział w czerwcu, że w pełni zaszczepieni pracownicy mogą nie nosić maseczek na twarz w pracy. Bankierzy Goldman Sachs muszą również ujawnić, ile zastrzyków mieli przed powrotem do biura. W czerwcu wydawca Harry’ego Pottera, Bloomsbury, powiedział, że brytyjscy pracownicy muszą mieć szczepienia przed powrotem do pracy.

Od początku pandemii Nowy Jork zanotował ponad 2 miliony przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 53 tysiące nowojorczyków.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close