Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelInwestycjeKultura i sztukaMarketingŚwiat

Rihanna została miliarderką i najbogatszą piosenkarką świata!

Rihanna została miliarderką

Jak informuje Forbes, Rihanna jest teraz oficjalnie miliarderką i najbogatszą piosenkarką na świecie. Majątek gwiazdy pop jest wart 1,7 miliarda dolarów, a szacuje się, że 1,4 miliarda dolarów pochodzi z wartości jej firmy kosmetycznej Fenty Beauty. Reszta jej fortuny pochodzi głównie z firmy bieliźnianej Savage x Fenty, której wartość szacuje się na 270 milionów dolarów, oraz jej zarobków z muzyki i aktorstwa. Rihanna jest drugą po Oprah Winfrey najbogatszą artystką kobiecą na świecie.

Rihanna – której prawdziwe nazwisko brzmi Robyn Fenty – uruchomiła Fenty Beauty w 2017 roku we współpracy z firmą produkującą towary luksusowe LVMH. W tamtym czasie powiedziała, że ​​celem linii jest przyciągnięcie „każdego typu kobiety” i wypuściła 40 różnych odcieni podkładu, co w tamtym czasie było w dużej mierze bezprecedensowe. Doprowadziło to do tak zwanego „efektu Fenty”, w którym konkurencyjne marki rozszerzyły gamę odcieni produktów do makijażu. Linia przyniosła ponad 550 milionów dolarów rocznego przychodu w pierwszym roku.

TikTok testuje funkcję znikającego wideo w stylu Snapchata

Gwiazda jest zaangażowana charytatywnie

Rihanna stała się powszechnie znana po wydaniu singla „Umbrella” pochodzącego z krążka Good Girl Gone Bad (2007). Album (oraz jego reedycja z 2008) był nominowany do dziewięciu nagród Grammy, wygrywając kategorię „Najlepsza współpraca rapowa/śpiewana”. W latach 2009–2012, po bardzo nagłośnionej kłótni ze swoim ówczesnym chłopakiem Chrisem Brownem, co roku wydawała jeden album: Rated R (2009), Loud (2010), Talk That Talk (2011) i Unapologetic (2012), będący jej pierwszym albumem, który dotarł na szczyt listy Billboard 200. Każdy z albumów pokrył się platyną.

W 2006 Rihanna założyła stowarzyszenie Believe (Uwierz), które pomaga dzieciom w potrzebie na całym świecie. Stowarzyszenie ma na celu „pomaganie młodym ludziom w dostępie do edukacji, oraz ich wspieranie finansowe, społeczne i medyczne wówczas gdy i tam gdzie jest ono potrzebne”. Jednak działania tej organizacji skupiają się w pierwszym rzędzie na pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworymi takimi jak białaczka, szczególnie potrzebującym transplantacji szpiku kostnego. Od 2008 fundacja Believe współpracuje z amerykańskim oddziałem niemieckiej fundacji DKMS.

W 2013 Rihanna przekazała niecałe 2 miliony dolarów amerykańskich dla organizacji non-profit Wolf Haven International na rzecz ochrony ginących (pod)gatunków wilków (np. wilka meksykańskiego). Sama piosenkarka przyznała, że kocha zwierzęta, od jakiegoś czasu jest szczególnie zafascynowana wilkami i jednego nawet sama zaadoptowała.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close