Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMarketingMediaŚwiatZdrowie i medycyna

The Offspring wyrzuciło perkusistę, bo nie chciał się zaszczepić

The Offspring wyrzuciło perkusistę

Pete Parada, perkusista The Offspring, przekonał się w bolesny sposób, że niektóre firmy – a nawet zespoły – twardo stawiają na wymóg szczepień. Parada publikował we wtorek w swoich mediach społecznościowych, że został wyrzucony z grupy, ponieważ nie zgodził się na szczepionkę COVID. Poza tym, że został zastąpiony na nadchodzącej trasie, Parada mówi, że powiedziano mu również, aby nie pojawiał się w studiu, chociaż twierdzi, że ma uzasadniony medyczny powód, by nie brać szczepionki.

Z postów Parady nie wynika do końca, czy został wyrzucony z The Offspring na stałe, czy po prostu zawieszony, ale komentarze dotyczące pracy nad projektami niezwiązanymi z zespołem i „znalezienia nowej drogi naprzód” sugerują, że nie przewiduje powrotu do ekipy.

Ponieważ nie jestem w stanie dostosować się do tego, co staje się coraz bardziej nakazem branży, niedawno zdecydowano, że nie jestem bezpieczny w pobliżu, w studiu i w trasie. Wspominam o tym, ponieważ nie zobaczycie mnie na nadchodzących koncertach. Chcę również podzielić się moją historią, aby każdy, kto doświadcza izolacji, jaką jest pozostawienie w tyle, wiedział, że nie jest całkowicie sam.

– napisał Parada w wieloczęściowym poście na Instagramie.

Były perkusista The Offspring pisze w swoich postach, że wcześniej był chory na COVID, a zatem wierzy, że ma przeciwciała. W każdym razie twierdzi, że popiera każdego, kto sprzeciwia się przyjęciu szczepionki z wielu powodów, ze strachu przed skutkami czy też nieufności do medycznego i rządowego establishmentu. Parada dodał, że nie jest zły na decyzję kolegów z zespołu, chociaż czuje pewne rozczarowanie klimatem „przymusu” otaczającego szczepionkę.

Nie mam żadnych negatywnych uczuć wobec mojego zespołu. Robią to, co uważają za najlepsze dla nich, a ja robię to samo. Życzę całej rodzinie The Offspring wszystkiego najlepszego!

– dodał.

Rihanna została miliarderką i najbogatszą piosenkarką świata!

Perkusista popiera antyszczepionkowców

Parada coraz bardziej filozoficznie odnosił się do swojego sprzeciwu wobec nakazu szczepień, mówiąc, że wspiera również tych, którzy są antyszczepionkowcami z powodu „zrozumiałej nieufności” do systemu, i zauważając, że „połowa populacji ma szokująco inną reakcja na te szczepionki, niż oczekiwano”.

Zachęcając do większego dialogu między zwolennikami i przeciwnikami szczepionek, były perkusista The Offspring dodał:

Mam nadzieję, że nauczymy się robić miejsce na wszystkie perspektywy i obawy, które mają miejsce obecnie. Unikajmy niefortunnej tendencji do dominacji, odczłowieczania i krzyczenia na siebie. Wahająca się populacja nie jest grupą monolityczną. Wszystkie głosy zasługują na wysłuchanie.

Basista Greg K. opuścił grupę w 2019 roku, więc jeśli odejście Parady rzeczywiście jest trwałe, oznacza to, że połowa zespołu The Offspring rozpadła się w ciągu trzech lat. Z 12-letnią kadencją, Parada był drugim najdłużej działającym perkusistą grupy w jej 37-letniej karierze, zastępując Atoma Williarda w 2009 roku. Holland i gitarzysta Kevin „Noodles” Wasserman pozostają jedynymi z pierwotnego składu zespołu, założonego w 1984 roku.

Konta w mediach społecznościowych The Offspring były ciche w ostatnich dniach, nie ma żadnej wzmianki o odejściu Parady. Perkusista był widziany na nagraniu na żywo w studiu, które pojawiło się w sieci 16 lipca, ale post na Instagramie zespołu sprzed pięciu dni przedstawiał tylko dwóch członków założycieli grupy. Ich następny koncert zaplanowano na 8 sierpnia na stadionie SoFi w Los Angeles w ramach festiwalu radiowego, z głównymi trasami koncertowymi trwającymi od początku września do początku grudnia. Członkowie zespołu na ten moment nie komentują sprawy.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close