GospodarkaHandelPrawoRynek pracyŚwiatZdrowie i medycyna

Amazon opóźnia powrót swoich pracowników do biur

Pracownicy Amazon nadal na pracy zdalnej

Amazon powiedział swoim amerykańskim pracownikom, aby nie wracali do biura do przyszłego roku, ponieważ Covid nadal się rozprzestrzenia. Gigant zakupów internetowych wcześniej prosił pracowników o pracę z domu do 7 września, ale teraz przedłuży ten okres do 3 stycznia 2022 r. Dwie amerykańskie instytucje finansowe, Wells Fargo i Blackrock, również zapowiedziały, że wycofają pracowników ze swoich biur.

Ponieważ nadal uważnie obserwujemy lokalne warunki związane z Covid-19, dostosowujemy nasze wytyczne dla pracowników korporacyjnych.

– powiedział Amazon.

Polityka giganta zakupów online będzie dotyczyć pracowników korporacyjnych i technicznych, ale nie pracowników magazynowych i dostawczych, którzy stanowią większość jego siły roboczej. Decyzja dotyczy personelu w USA, ale także niektórych pracowników za granicą, chociaż Amazon nie określił, gdzie.

Oddzielnie Wells Fargo – największy bank w USA pod względem zatrudnienia – poinformował, że opóźnia powrót do biura z 7 września na 4 października. Pożyczkodawca, który zatrudnia prawie 260 000 pracowników, powiedział, że zapewni również pracownikom osiem godzin płatnego urlopu, aby umożliwić im zaszczepienie się.

Apple skanuje iPhone’y w poszukiwaniu dziecięcej pornografii

Delta krzyżuje plany firmom

Zaraźliwa odmiana koronawirusa Delta szybko rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych, a stany takie jak Floryda i Teksas odnotowują wysoki poziom nowych infekcji. Zmniejszający się wskaźnik szczepień tylko pogłębia problem, a firmy takie jak Amazon są pod presją.

Google, Facebook i Twitter zapowiedziały, że opóźnią powrót do biura, a dwa pierwsze wymagają również szczepienia pracowników. W międzyczasie Walmart i Uber poprosili swoje kierownictwo, a nie personel z pierwszej linii, o przyjęcie szczepionki, podczas gdy gigant inwestycyjny Vanguard w środę powiedział, że zapłaci pracownikom 1000 dolarów za zaszczepienie się.

Amazon, który nie nakłada obowiązku szczepień, powiedział, że będzie nadal postępować zgodnie z wytycznymi władz lokalnych, aby zapewnić bezpieczny powrót do biura, w tym poprosić wszystkich niezaszczepionych pracowników o noszenie masek w miejscu pracy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pracownicy korporacji będą mogli również pracować z domu dwa dni w tygodniu, w nowym modelu hybrydowym.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close