Business lifestyleInwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaŚwiatTechnologie

Twórcy South Park podpisali kontrakt na nowe sezony serialu i 14 filmów

South Park będzie kontynuowany

Twórcy South Park podpisali umowę o wartości 900 milionów dolarów z amerykańskim gigantem medialnym ViacomCBS. W ramach porozumienia Trey Parker i Matt Stone wykonają nowe odcinki serialu dla sieci Comedy Central. Para ma również na celu stworzenie kilkunastu filmów spinoff dla usługi przesyłania strumieniowego Paramount+ firmy Viacom.

Umowa, która obowiązuje do końca 2027 roku, obejmuje sześć sezonów programu telewizyjnego i 14 filmów. Pierwszym projektem umowy będzie film South Park, którego premiera zaplanowana jest jeszcze w tym roku.

Matt i Trey to światowej klasy twórcy, którzy znakomicie wykorzystują swój skandaliczny humor, aby wypaczyć absurdy naszej kultury i jesteśmy podekscytowani możliwością rozszerzenia i pogłębienia naszej długiej relacji z nimi, aby pomóc w napędzaniu Paramount+ i Comedy Central.

– przekazał Chris McCarthy z MTV Entertainment i Paramount+.

Parker i Stone trochę zlekceważyli ogłoszenie, sugerując, że umowa potrwa znacznie dłużej, niż oficjalnie uzgodniono:

Comedy Central jest naszym domem od 25 lat i jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że złożyli wobec nas zobowiązanie na rzecz następne 75 lat.

Janusz Korwin-Mikke przyznał, że program Konfederacji to zwykła ściema

Popularny i kontrowersyjny

South Park zadebiutował w 1997 roku jako amerykański serial animowany dla dorosłych, tworzony przez Treya Parkera i Matta Stone’a dla telewizji Comedy Central. Głównymi bohaterami są czterej chłopcy – Eric Cartman, Stan Marsh, Kyle Broflovski i Kenny McCormick – miewający dziwne przygody w tytułowym miasteczku w stanie Kolorado. Mimo popularności, serial jednocześnie cieszy się niesławą ze względu na wulgarny język, czarny humor, poruszanie kontrowersyjnych tematów i ciętą satyrę na Amerykę oraz Amerykanów.

Twórcy wyprodukowali do tej pory ponad 300 odcinków oraz film, który ukazał się w 1999 roku. South Park jest drugim – po Simpsonach – najdłużej emitowanym amerykańskim serialem animowanym. Każdy odcinek rozpoczyna się humorystycznym ostrzeżeniem, informującym o tym, że wszystkie postaci – nawet te prawdziwe – są fikcyjne, głosy celebrytów słabo udawane, a program zawiera rubaszny humor, wobec czego nie powinien być przez nikogo oglądany. Twórcy serialu bardzo często uciekają się do karnawalizacji i absurdu, przemocy i podtekstów seksualnych, polegając na powtarzających się cyklicznie gagach, odniesieniach do popkultury oraz satyrycznym przedstawianiu celebrytów.

Poza serialem i filmem kinowym, na rynku ukazał się również szereg produktów związanych z Miasteczkiem South Park. Oprócz albumów z piosenkami, na rynku ukazały się także gry komputerowe stworzone na kanwie serialu. Pierwszą grą, w której tworzeniu aktywny udział wzięli Parker i Stone, była South Park: Kijek Prawdy z 2014 roku, a w 2017 roku została wydana gra South Park: The Fractured but Whole.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close