Business lifestyleHandelInwestycjeNaukaŚwiatTechnologieTransportTurystyka

Bilety na lot kosmiczny Virgin Galactic za “jedyne” 450 tysięcy dolców

Virgin Galactic wznawia sprzedaż biletów

Virgin Galactic wznowiła sprzedaż biletów na swoje loty kosmiczne po cenie wywoławczej 450 000 dolarów za miejsce. Firma ma nadzieję rozpocząć loty komercyjne w przyszłym roku po ukończeniu kilku kolejnych misji testowych. Wcześniej firma sprzedawała bilety po 250 000 dolarów za sztukę, ale wstrzymała ich sprzedaż w 2014 roku po śmiertelnym wypadku. Parę tygodni temu firma kierowana przez miliardera Richarda Bransona zakończyła swój pierwszy w pełni załogowy lot na skraj kosmosu. W oświadczeniu szef Michael Colglazier powiedział, że udana misja testowa z zeszłego miesiąca odnowiła publiczne zainteresowanie ofertą firmy.

Wykorzystując wzrost zainteresowania konsumentów po locie Unity 22, z radością ogłaszamy ponowne otwarcie sprzedaży z dniem dzisiejszym. Ponieważ staramy się przybliżyć cud kosmosu szerokiej populacji na całym świecie, z radością otwieramy drzwi dla zupełnie nowej branży i doświadczeń konsumenckich.

– powiedział.

Virgin Galactic może sprzedać akcje o wartości pół miliarda dolarów!

Spora konkurencja

Virgin Galactic rywalizuje obecnie o rozwój rynku turystyki kosmicznej z Blue Origin, zarządzanym przez Jeffa Bezosa z Amazona, oraz Space X, należącym do Elona Muska z Tesli.

Kilka dni po misji Virgin w lipcu, Bezos wziął udział w pierwszym w pełni załogowym locie testowym własnego samolotu w kosmos. Oczekuje się, że będzie sprzedawał bilety na przyszłe loty Blue Origin za od 200 000 do 300 000 dolarów.

W międzyczasie Space X wykonał pierwszy załogowy lot testowy swojego statku kosmicznego Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną. W ramach partnerstwa z NASA planuje w przyszłości transportować astronautów na ISS. Planuje również wysłanie trzech turystów na 10-dniową wycieczkę jeszcze w tym roku.

W przypadku swoich lotów Virgin Galactic zapowiedziało, że potencjalni turyści będą mieli możliwość zakupu pojedynczych miejsc, pakietów dla przyjaciół i rodziny lub zarezerwowania całego samolotu. Ci, którzy już wyrazili zainteresowanie lotami, będą mogli najpierw zarezerwować swoje miejsca. Sprzedano około 600 biletów, zanim wcześniej wstrzymano sprzedaż.

Oczekuje się, że kolejny lot kosmiczny firmy Virgin Galactic, Unity 23, odbędzie się pod koniec września ze Spaceport America w Nowym Meksyku. Firma ma oferować kosmiczne loty suborbitalne, suborbitalne kosmiczne misje naukowe oraz umieszczanie na orbitach małych satelitów. W dalszych planach Virgin Galactic ma oferować również ogólnodostępne loty kosmiczne.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close