MarketingMediaRynek pracyŚwiatZdrowie i medycyna

CNN zwolniło trzech pracowników, bo się nie zaszczepili na COVID-19

Telewizja CNN poinformowała o zwolnieniu trzech pracowników, którzy nie chcieli zaszczepić się przeciwko COVID-19. To część wewnętrznej polityki firmy, która mówi o zerowej tolerancji dla antyszczepionkowców. Wyjątkiem jest jedynie brak szczepienia ze względów zdrowotnych. 

CNN zwalnia pracowników, ponieważ nie zaszczepili się na COVID-19

Szef CNN Jeff Zucker poinformował w wewnętrznej komunikacji firmowej, że w ostatnim tygodniu trójka pracowników została zwolniona w trybie natychmiastowym. Wszystko dlatego, że nie chciała od dłuższego czasu zaszczepić się przeciwko COVID-19 mimo wzmożonych warunków sanitarnych.

We fragmencie notatki, udostępnionej przez dziennikarza Olivera Darcy’ego wynika, że prezes stwierdził:

Nie była to łatwa decyzja i jest wiele do rozważenia.[…] W ciągu ostatniego tygodnia zostaliśmy poinformowani o trzech pracownikach, którzy przychodzili do biura nieszczepieni. Wszyscy trzej zostali zwolnieni. Chcę, żeby było jasne – mamy politykę zerowej tolerancji w tej sprawie.

Netflix wprowadza obowiązek szczepień dla pracowników i aktorów

Darcy przytoczył dalszą część komunikacji:

Myślę, że można powiedzieć, że wszyscy czujemy mieszankę oczekiwania, niepokoju, frustracji, dezorientacji i irytacji… Rozumiem to. Nadal dbajcie o siebie i o siebie nawzajem. A ja podzielę się kolejnymi aktualizacjami, jak tylko je otrzymamy.

USA: Nie zaszczepiłeś się na COVID-19? Możesz stracić pracę

Nie podano imion i nazwisk zwolnionych pracowników ze względów bezpieczeństwa. Niemniej jednak przekazano, że szczepionka przeciwko COVID-19 jest obowiązkowa dla wszystkich pracowników pracujących w terenie. Dotyczy to także osób mających kontakt z innymi pracownikami, bądź pracującymi na miejscu w siedzibie CNN.

Decyzja firmy wynika z ustawy wprowadzonej w maju przez rząd USA. Wynika z niej, że pracodawcy mogą wymagać od swoich pracowników zaszczepienia. W razie nieprzestrzegania zasad sanitarnych pracownicy mogą zostać zwolnieni w trybie dyscyplinarnym. Z tego powodu firmy takie jak Facebook, Google czy Microsoft również wychodzą z tego założenia w swojej polityce wewnętrznej.

Źródło: Wirtualne Media

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close