HandelMarketingPrawoRynek pracyŚwiatZwiązki zawodowe

Alibaba (ten od AliExpress) zwolni menedżera oskarżonego o gwałt

Alibaba reaguje na oskarżenie

Chiński gigant technologiczny Alibaba zwolni menedżera oskarżonego o gwałt. W liście wysłanym do pracowników firmy dyrektor generalny Daniel Zhang powiedział, że dwóch innych szefów, którzy nie podjęli działań w odpowiedzi na zarzut, podało się do dymisji.

Alibaba współpracuje z policją po tym, jak pracownica powiedziała, że ​​jej szef zgwałcił ją w pokoju hotelowym, gdy ta była nieprzytomna po „pijackiej nocy”. Jej zarzuty zostały szeroko rozpowszechnione w chińskich mediach społecznościowych. Daniel Zhang powiedział, że menedżer oskarżony o gwałt przyznał, że „dokonywały się intymne akty”, podczas gdy kobieta była „nietrzeźwa”.

Zostanie zwolniony i nigdy nie zostanie ponownie zatrudniony. To, czy popełnił gwałt lub nieprzyzwoitość, która narusza prawo, zostanie określone przez organy ścigania.

– powiedział dyrektor.

W notatce podkreślono również, że Alibaba weźmie odpowiedzialność za dobro kobiety.

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby się nią zaopiekować.

– dodano.

Warszawa: Trzaskowski wywalił Media Narodowe ze stołecznego lokalu

Dział HR nie zareagował

W niedzielę policja we wschodnim mieście Jinan, gdzie miał miejsce incydent z udziałem byłego menedżera Alibaba, poinformowała, że ​​prowadzi śledztwo w sprawie zarzutów. Relacja kobiety o incydencie, która została opublikowana w jedenastostronicowym dokumencie, wywołała burzę w mediach społecznościowych na chińskiej platformie podobnej do Twittera, Weibo.

Kobieta twierdziła, że ​​jej menedżer zmusił ją do podróży na spotkanie z klientem do miasta Jinan, które znajduje się około 900 km od siedziby Alibaba w Hangzhou. Kobieta oskarżyła również swoich przełożonych o nakaz picia alkoholu ze współpracownikami podczas kolacji.

Powiedziała, że ​​wieczorem 27 lipca klient ją pocałował. Następnie wspomina, jak następnego dnia obudziła się w swoim pokoju hotelowym bez ubrania i nic nie pamiętała z poprzedniej nocy. Kobieta powiedziała, że ​​uzyskała nagranie z kamery monitorującej, które pokazało, że jej menedżer wchodził do jej pokoju cztery razy w ciągu wieczoru.

Po powrocie do Hangzhou kobieta powiedziała, że ​​incydent został zgłoszony do działu HR Alibaba i wyższego kierownictwa oraz, że poprosiła o zwolnienie oskarżonego menedżera. Powiedziała, że ​​kadra początkowo zgodziła się na wniosek, ale ostatecznie nie podjęła dalszych działań. W związku z tym w notatce do pracowników stwierdzono:

W całym procesie obsługi incydentów dział HR nie zwracał wystarczającej uwagi i troski na naszych pracowników. Byli racjonalni, ale brakowało im empatii i troski. Jednocześnie brakowało systemu reagowania kryzysowego i popełniono poważny błąd w ocenie.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close