Kultura i sztukaMedia

Krzysztof Ziemiec wmawiał w TVP, że olimpijczycy wygrywali dzięki PiS

To że TVP, jest tubą propagandową rządu, jest sprawą oczywistą i nie pozostawiającą wiele do dyskusji. Jednak to, co chciał wmówić widzom redaktor Krzysztof Ziemiec, pozostawia wiele do życzenia. Otóż “dziennikarz” próbował wmówić widzom, że za sukcesy polskich sportowców na olimpiadzie w Tokio 2020, odpowiedzialni są… politycy z rządu. 

Krzysztof Ziemiec wmawia widzom, że powinni dziękować rządowi za wyniki na olimpiadzie w Tokio

Polska zdobyła rekordowe 14 medali na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Nasi sportowcy uzyskali cztery złote medale oraz pięć srebrnych i pięć brązowych. Wszystkie pierwsze miejsca należały do polskich lekkoatletów: w sztafecie mieszanej 4×400 metrów; rzucających młotem Anity Włodarczyk i Wojciecha Nowickiego oraz Dawida Tomali, który uzyskał złoto w chodzie na 50 km.

Magdalena Ogórek zbulwersowana. Chcę pozwać Kingę Rusin za słowa o TVP

Tymczasem podczas jednego z ostatnich wywiadów w TVP, redaktor Krzysztof Ziemiec rozmawiał z politykami partii rządzącej i opozycji. Dziennikarz za wszelką cenę próbował sugerować, że za sukcesem polskich sportowców stoi Prawo i Sprawiedliwość.

Co ciekawe, na te sugestie zbulwersował się nawet polityk PiS Robert Telus, który powiedział, że “sport łączy ponad podziałami i tutaj wszyscy jesteśmy zwycięzcami”.

Mimo słów prawicowego polityka, Krzysztof Ziemiec wielokrotnie sugerował, że to właśnie rządowi powinniśmy dziękować dużego sukcesu na olimpiadzie. Następnie próbował sugerować, że opozycja po raz kolejny nie docenia starań rządu.

Olimpijka Katarzyna Zillmann dokonała coming-outu na antenie TVP

Swoją drogą, to nie pierwszy raz, kiedy dziennikarze telewizji rządowej starają się przypisać narodowe sukcesy PiS-owi za wszelką cenę. Problem jedynie w tym, że tym razem nawet polik Prawa i Sprawiedliwości wolał uniknąć nadmiernej propagandy, co pewnie było zaskoczeniem dla samego Ziemca.

Źródło: Gromota TV Youtube

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close