Business lifestyleHandelInwestycjeMarketingŚwiatTechnologieTelekomunikacja

Xiaomi zaprezentowało psa-robota i ogłosiło ambitne plany

Xiaomi prezentuje psa robota

Chiński gigant technologiczny Xiaomi zapowiedział, że w ciągu trzech lat planuje zostać największym producentem smartfonów na świecie. Komentarze szefa pekińskiej firmy pojawiają się po tym, jak niedawno wyprzedziła Apple i stała się drugą co do wielkości marką mobilną. Obecnie pierwsze miejsce zajmuje Samsung Electronics z Korei Południowej.

Założyciel i dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, przemawiał przed wprowadzeniem na rynek nowego telefonu firmy Mix 4.

Naszym obecnym zadaniem jest ugruntowanie pozycji numer dwa na światowym rynku. Chcemy jednak stać się światowym numerem jeden w ciągu trzech lat.

– powiedział Lei.

Lei Jun wygłaszał swoje coroczne przemówienie podczas wydarzenia online, gdy firma świętowała 10. rocznicę premiery swojego pierwszego smartfona. Przemówienie miało miejsce przed wprowadzeniem na rynek szerokiej gamy nowych urządzeń Xiaomi, w tym smartfona Mix 4, a także najnowszego telewizora, tabletu i inteligentnego głośnika.

Szef firmy zademonstrował również czworonożnego robota „CyberDog”, którego nazwał „pierwszym podejściem do robotyki czworonogów dla społeczności open source i programistów na całym świecie”. Firma zaprosiła entuzjastów robotyki i „innych podobnie myślących fanów Xiaomi” do pomocy w rozwoju projektu.

Fot. Xiaomi

Amazon wypłaci rekompensaty za wadliwe towary stron trzecich

Nie ma tego złego…

Dane branżowe opublikowane w zeszłym miesiącu pokazały, że Xiaomi po raz pierwszy wyprzedziło amerykańskiego rywala Apple jako drugą pod względem wielkości markę smartfonów na świecie. Według firmy badawczej IDC, Xiaomi stanowiło prawie 17% światowego rynku telefonów komórkowych w kwartale od kwietnia do czerwca, przewyższając 14,1% Apple. W tym samym okresie Samsung zmniejszył swój udział w rynku do 18,8%, ale utrzymał pozycję numer jeden.

Podobnie jak kilka innych dużych chińskich firm technologicznych, Xiaomi zostało oskarżone przez administrację Donalda Trumpa o zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA. Na początku roku firma została umieszczona na czarnej liście Departamentu Obrony USA z powodu twierdzeń, że ma powiązania z chińską armią.

W maju amerykański sędzia federalny zablokował egzekwowanie zakazu inwestycji na Xiaomi, nazywając decyzję o wpisaniu firmy na czarną listę jako „głęboko błędną”. Gdyby zakaz został wprowadzony, Xiaomi zostałoby usunięte z giełd amerykańskich i światowych indeksów akcji.

Na początku tego roku Xiaomi ogłosiło plany zainwestowania 10 miliardów dolarów w ciągu następnej dekady w rozwój pojazdów elektrycznych. Ten ruch powoduje, że firma wkracza w kolejny bardzo konkurencyjny sektor, w którym setki firm w Chinach już walczą o udział w globalnym rynku pojazdów elektrycznych.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close