MediaPaństwoPolitykaPolska

Dlaczego Paweł Kukiz zagłosował za Lex TVN i zapomniał o wartościach?

Nie milkną echa po wczorajszym głosowaniu za Lex TVN. Jak twierdzą prawnicy, medioznawcy oraz eksperci — Elżbieta Witek mogła dopuścić się przestępstwa. Największym de facto przegranym jej Paweł Kukiz, który sprzeniewierzył się swoim ideałom. Jeszcze niedawno twierdził jednak, że postąpi zupełnie inaczej.

Nie ma wątpliwości, że działania, na które zdecydowali się Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk, przyczyniły się do osłabienia Polski na arenie międzynarodowej. Ustawa Lex TVN wprowadzana przez Prawo i Sprawiedliwość, jest bowiem marzeniem każdego skrajnego socjalisty. Aż dziw bierze, że Konfederacja, tak głośna o wolności, w tej kwestii siedziała cicho, jak mysz pod miotłą.

Chaos w Sejmie! PiS stracił większość. Przegrał głosowanie nad Lex TVN

Paweł Kukiz zaś udowodnił, że jedynie stołki są dla niego ważne — a dawne ideały, stały się wytartymi frazesami.

Jeszcze ostatnio twierdził, że sprzeciwi się tej ustawie. Natomiast krytykował każdą osobę, która wyrażała swoją dezaprobatę. Muzyk jeszcze 2 tygodnie temu, że “ją przecież przyblokował”.

Źródło: Paweł Kukiz Facebook

Problem jedynie w tym, że plotki głoszą o stanowisku wicemarszałka dla Stanisława Tyszki. Warto też dodać, że w międzyczasie zaś niemal bez echa posłowie przegłosowali dla siebie podwyżki. Sam Kukiz twierdził, że “muszą zostać spełnione warunki”, aby zagłosował za Lex TVN. Jak widać — szybko został przekupiony przez PiS, ponieważ w ciągu zaledwie kilku godzin zmienił swoje zdanie.

Powstaje jednak pytanie dlaczego muzyk zdecydował się na takie działanie?

Paweł Kukiz stracił resztki szacunku swoich wyborców dla kilku obietnic

Kukiz twierdził, że uzależniał swój głos, jeśli zostanie wprowadzona natychmiastowa “dymisja Jacka Kurskiego”. Polityk sugerował również o przegłosowaniu  “ustawy odpartyjniającej TVP”. Problem jedynie w tym, że jeszcze chwilę po głosowaniu o odroczenie ustawy, jego koleżka Sachajko mówił o pomyłce, a sam uciekał przed dziennikarzami TVN.

Dodatkowo nie ma co ukrywać, że sam Kukiz od lat nie darzył sympatią TVN. Już podczas wiecu wyborczego w 2015 krzyczał ze sceny do dziennikarzy tej telewizji:

Byliśmy pogardzani, opluwani, szykanowani, pluci. Przed końcem kampanii, to był popis TVN24 i reżimowych mediów!  Osiągnęliście mistrzostwo propagandy, przebiliście swoje wcześniejsze wzory, komunistów. Jesteście mistrzami manipulacji.

Tymczasem okazuje się, że Paweł Kukiz wielokrotnie przekonywał, że nigdy nie da się kupić. Problem w tym, że było wręcz przeciwnie, a sam wielokrotnie głosował tak, jak PiS chciał.

Paweł Kukiz głosując za Lex TVN udowodnił, że jest przystawką PiS-u

W internecie szybko przypomniano dawne słowa wokalisty, kiedy przekonywał o swoich “zasadach” i “honorze”. Kiedy zyskał aż 20% w wyborach prezydenckich w 2015 roku, obiecał wyborcom, że nigdy ich nie zdradzi.

Niestety, głosując wraz z PiS, stracił szacunek zarówno wśród muzyków, jak i reszty swoich fanów.

W internecie powstał również apel skierowany do największych prywatnych rozgłośni radiowych. Ma on na celu usunięcie piosenek Kukiza ze stacji ze względu na jego zaangażowanie polityczne.

Czyżby nadszedł kres politycznej, jak i muzycznej kariery Pawła Kukiza?

Źródło: Newsweek

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close