Biznesowi celebryciKultura i sztukaMediaPaństwoPolitykaPolska

Zespół Piersi wydało oświadczenie i odcina się od Pawła Kukiza

Piersi, to jedna z kultowych grup muzycznych w kraju, która od lat kojarzy się z antysystemowymi piosenkami, które wykonywał Paweł Kukiz. Mimo że muzyk od lat nie ma praw do korzystania z nazwy zespołu, to i tak jest do dzisiaj z nim kojarzona. Artyści wydali w tej sprawie oświadczenie, aby raz na zawsze odciąć się od posła.

Paweł Kukiz odczuwa skutki głosowania za Lex TVN

Paweł Kukiz, który przyczynił się wraz ze swoimi posłami do przyjęcia ustawy Lex TVN, nie ma ostatnio łatwo. Musi się bowiem mierzyć z krytyką, ponieważ od lat obiecywał, że nie zdradzi ideałów. Tymczasem według plotek, chodziło o stanowiska dla swoich koleżków (m.in. tekę ministra środowiska dla posła Sachajko). Dlatego piosenkarz był gotów zmienić zdanie, choć teraz gęsto się tłumaczy, że “zrobił to dla Polski”.

Chaos w Sejmie! PiS stracił większość. Ogromna kłótnia nad Lex TVN

Kukiza krytykuje nawet Janusz Panasewicz, który powiedział, że “wstydzi się, że kiedykolwiek podawał mu rękę”. Negatywną opinię wyraził także Jan Borysewicz, który przez lata współpracował z posłem. Muzyk stwierdził bowiem, że nawet w czasach, kiedy się kolegowali, to nie mógł na niego liczyć.


Gwóźdź do artystycznej trumny Pawła Kukiza wbili muzycy z jego dawnego zespołu, którego współtworzył w 1984 roku. Artyści wydali razem takie przeboje jak “Całuj mnie“, “Maryna” oraz “O, Hela“. Wielokrotnie występował w roli antysystemowca, który w niecenzuralnych słowach wypowiada się o politykach.

Muzycy i fani odcinają się od Pawła Kukiza

Z tego powodu muzycy jednoznacznie chcieli przekazać, że nie mają z Kukizem nic wspólnego. Co więcej, sam kolega Kaczyńskiego nie ma nawet praw do korzystania z nazwy kapeli.

Chcemy przypomnieć, że zakończony proces sądowy (2015 – 2017), który był wynikiem pozwu Pawła Kukiza, zakończył się przyznaniem prawa do nazwy obecnym muzykom zespołu PIERSI i Paweł Kukiz od tego czasu nie ma nic wspólnego z naszym zespołem. Pojawiające się artykuły czy wypowiedzi, że jakoby wokalista zespołu PIERSI przyczynił się do przegłosowania czegokolwiek w sejmie, jest stwierdzeniem błędnym.

Dlatego muzycy proszą, aby nie kojarzyć go już więcej z grupą, a nazywać np. “Posłem Kukizem”, które obecnie jest najodpowiedniejsze dla niego.

Dlaczego Paweł Kukiz zagłosował za Lex TVN i zapomniał o wartościach?

Źródło: Radio Zet

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close