Bez kategoriiFinanse i ubezpieczeniaHandelInwestycjeŚwiatZdrowie i medycyna

Chcieli opatentować lek na raka. FDA odmówiło, więc akcje spadły o 80%

Amerykańska spółka biotechnologiczna Sesen Bio straciła na giełdzie około 80% swojej wartości, po negatywnej informacji Federalnej Agencji Żywności i Leków (FDA). Organizacja odmówiła firmie licencji na obrót pewnego rodzaju raka pęcherza moczowego. Eksperci stwierdzili, że lek w tej formie jest nie do przyjęcia. Chwile po ogłoszeniu decyzji, akcje firmy poszybowały w dół. 

Akcje Sesen Bio runęły w dół po zanegowaniu ich leku na raka

Jak informuje Reuters. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków powiadomiła firmę Sesen Bio, że nie może zatwierdzić wniosku o dopuszczenie do obrotu leku Vicineum w jego obecnej formie. Dokumenty dotyczyły przyznania licencji biologicznej (BLA) w terapii niereagującego na leczenie niemięśniowego inwazyjnego raka pęcherza moczowego (NMIBC).

Jak przekazał dyrektor generalny Sesen Bio dr Thomas Cannell:

Jesteśmy głęboko rozczarowani tym nieoczekiwanym wynikiem i jest to nieszczęśliwy dzień dla pacjentów cierpiących na NMIBC, które nie reaguje na BCG (terapię Bacillus Calmette-Guerin – dop. redaktor).

Wielkie oszustwo na kryptowalutach. Tysiące osób straciło pieniądze

Spółka przekazała również, że agencja FDA ma wątpliwości na temat danych klinicznych i przedstawionych analiz, przez co zaleciła dodatkowe raporty w tej sprawie. Ważną kwestią jest także omówienie niedawnej inspekcji, która miała za zadanie zatwierdzić produktu i ostatecznie zweryfikować jego jakość.

Spotkanie spółki z FDA zaplanowano w najbliższym czasie, aby omówić wszelkie kwestie sporne. Jest to konieczne, ponieważ jak twierdzą producenci “jest to lek, który może potencjalnie ratować setki, jak nie tysiące istnień ludzkich”.

Vicineum miał być ratunkiem dla wielu osób

Jak wynika z opisu medykamentu:

Vicineum, podawany we wstrzyknięciu, jest ukierunkowanym białkiem fuzyjnym, które celuje i wiąże się z cząsteczką adhezyjną komórek nabłonkowych. Jest to rodzaj antygenu znajdującego się na powierzchni komórek nowotworowych.

Terapia jest opracowywana pod kątem niewrażliwego na immunoterapię niemięśniowego inwazyjnego raka pęcherza moczowego. Jest to rodzaj nowotworu występującego w tkance wyściełającej wewnętrzną powierzchnię pęcherza moczowego.

Reuters informuje, że lek był objęty priorytetowym przeglądem agencji po tym, jak uzyskał oznaczenie tak zwanej “szybkiej ścieżki” w 2018 roku. Aby przyspieszyć proces i wejście na rynek. Firma Sesen Bio starała się również o zatwierdzenie leku przez Europejską Agencję Leków już na początku tego roku. Natomiast co równie istotne, firma otrzymała zgodę na rozpoczęcie badań klinicznych leku w Chinach.

Negatywne informacje od FDA wpłynęły od razu na wyniki finansowe firmy. Akcje korporacji na giełdzie Nasdaq spadły z około 5,92 USD do około 0,86 USD. Obecnie wynoszą około 2,10 USD. Poszkodowani w tej sprawie mogą kontaktować się bezpośrednio z firmą

Źródło: Yahoo Finance

Haker ukradł 600 MILIONÓW dolarów z kryptowalut, a potem trochę oddał

Nieszczęście jednych, może być szczęściem drugich

Mimo negatywnych nastrojów istnieje jednak prawdopodobieństwo, że lek uzyska w końcu zgodę FDA, a wówczas akcje firmy mogą odzyskać straty. I choć to oczywiście nie jest porada inwestycyjna, to jednak wielu inwestorów widzi w spadku akcji dużą okazję do kupna. To z kolei może przełożyć się na dalsze wzrosty wartości spółki i duże zyski.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close