PaństwoPolitykaPolska

Najnowszy sondaż Kantar wskazuje na drastyczny spadek poparcia PiS

Ostatnie wydarzenia w sejmie związane z ustawą Lex TVN, szeroko obiły się na świecie. PiS niczym taran, który niszczy demokracje, z uporem maniaka zamierzał wprowadzić zamordystyczne plany. Tymczasem okazuje się, że decyzje Kaczyńskiego i Witek bardzo negatywnie wpłynęły na elektorat, o czym świadczy najnowszy sondaż Kantar. 

Badanie, które przeprowadzone pomiędzy 11, a 13 sierpnia wskazuje, że PiS zrównało się z Koalicją Obywatelską. Obie partie mogą liczyć na 26% poparcie, a na trzeciej pozycji uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z 17% poparciem.

Tym samym Prawo i Sprawiedliwość straciło 3% poparcia i od jakiegoś czasu notorycznie spada w sondażach. Udowodniły to ostatnie zamordystyczne projekty, w tym Polski Ład, który okazał się socjalistyczną mrzonką. Lewica również zyskała w sondażu i to aż 3%.

Zespół Piersi wydało oświadczenie i odcina się od Pawła Kukiza

Z kolei Konfederacja nie zmieniła poparcia, a PSL dalej pozostaje pod progiem (3%). Kukiz ma równe 0% co i tak jest wyczynem w jego przypadku, podobnie jak na Porozumienie – żadna badana osoba nie oddała głosu na partię Jarosława Gowina. Z kolei 11% respondentów, to osoby niezdecydowane.

Najnowszy sondaż Kantar wskazuje również prawdopodobną frekwencję w nadchodzących wyborach

Respondenci odpowiedzieli również na pytanie, czy wezmą udział w nadchodzących wyborach. Okazuje się, że chętnych, którzy odpowiedziało “zdecydowanie TAK” jest aż 75%, a “raczej TAK” – 12%. 8% badanych stwierdziło, że na pewno nie pójdzie do wyborów, a “raczej NIE” odpowiedziało 4%. Jedynie 2% nie wie, czy uda się do lokali wyborczych.

USA rozważają nałożenie sankcji na Polskę za Lex TVN!

Badanie odbyło się metodą CATI (sondaż telefoniczny) w dniach 11-13 sierpnia na próbie około 800 osób.

Źródło: Polsat News

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close