BudownictwoHandelPolitykaPrawoRynek pracyŚwiat

Markety budowlane Home Depot „dyskryminowały zwolenników BLM”

Home Depot „dyskryminowały zwolenników BLM”

Amerykańska sieć marketów budowlanych, Home Depot, dyskryminowała pracownika z Minneapolis za poruszanie z kolegami i szefami kwestii rasizmu. Narodowa Rada Stosunków Pracy (NLRB) twierdzi, że sieć powstrzymała również pracownika przed umieszczeniem na fartuchu sloganu Black Lives Matter. Te działania są chronione przez prawo, ale sieć stwierdziła, że skarga „fałszywie przedstawia istotne fakty”.

Home Depot nie toleruje żadnego rodzaju nękania w miejscu pracy i traktuje poważnie wszystkie zgłoszenia o dyskryminacji lub nękaniu, tak jak my w tym przypadku.

– powiedziała rzeczniczka Sara Gorman.

Zgodnie ze skargą wniesioną przez biuro NRLB w Minneapolis działania pracownika, w tym odmowa usunięcia hasła BLM, doprowadziły do ​​jego konstruktywnego zwolnienia. Były pracownik zarzuca sieci, że bezprawnie egzekwowała swoje zasady dotyczące ubioru i fartucha i oskarżył Home Depot o ostrzeganie pracowników, aby nie angażowali się w „działalność dotyczącą nękania na tle rasowym”.

Kwestie nękania na tle rasowym mają bezpośredni wpływ na warunki pracy pracowników. Narodowa ustawa o stosunkach pracy chroni prawa pracowników do zgłaszania tych kwestii w celu poprawy ich warunków pracy. Jest to ważne prawo, które staramy się chronić w tym przypadku.

– powiedziała dyrektor regionalna NRLB Jennifer Hadsall.

Jeff Bezos pozywa NASA za umowę ze SpaceX Elona Muska

Home Depot nie zgadza się zarzutami

Niezależny organ nadzorczy powiedział, że chce, aby Home Depot publikował we wszystkich swoich sklepach w USA powiadomienie informujące pracowników o ich prawach. Jednak sprzedawca materiałów budowlanych powiedział, że NRLB źle scharakteryzował sytuację i że oczekuje „podzielenia się faktami”.

Niezależnie od wyniku, nadal będziemy w pełni zaangażowani w różnorodność i szacunek dla wszystkich ludzi.

– dodała rzeczniczka Sara Gorman.

W zeszłym roku pracownicy Whole Foods pozwali amerykański supermarket za ukaranie ich za noszenie masek Black Lives Matter. Pozew federalny powiedział, że firma dyskryminowała czarny personel, selektywnie egzekwując swój kodeks ubioru.

Jednak w lutym sędzia okręgowy USA odrzucił większość pozwu, twierdząc, że Whole Foods i jej rodzic, Amazon, nie angażowali się w dyskryminację rasową ani nie naruszyli tytułu VII federalnej ustawy o prawach obywatelskich – która wyraźnie zakazuje dyskryminacji w warunkach i warunki zatrudnienia. Wielu powodów, którzy zostali zwolnieni za niezmienienie swojego ubioru, wniosło apelację. Czy podobnie będzie z Home Depot?

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close