Biznesowi celebryciZdrowie i medycyna

Lech Wałęsa trafił do szpitala. Przez cukrzycę grozi mu amputacja

Były prezydent Lech Wałęsa trafił do szpitala przez powikłania cukrzycowe. To kolejne problemy zdrowotne polityka w tym roku, jednak tym razem nie wiadomo, na jak długo pozostanie w szpitalu. 77-letni Wałęsa ostatnim razem przeszedł operację kardiologiczną.

Lech Wałęsa trafił do szpitala

Jak przekazał Marek Kaczmar, asystent Wałęsy, w rozmowie z portalem TVN24, dopiero jutro będą znane jakieś informacje na temat zdrowia byłego prezydenta. W marcu tego roku przeszedł operację w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Wówczas dotyczyła wymiany rozrusznika serca.

Lech Wałęsa narzeka, że 6 tysięcy złotych emerytury nie starcza mu na życie

Niemniej jednak stan polityka jest stabilny. Jak przekazał jego asystent:

Istnieje ryzyko amputacji palców obu stóp z powodu cukrzycy.

Istnieje jednak ich ocalenia przez skuteczne leczenie. Według lekarzy Lech Wałęsa na razie dobrze reaguje na przyjmowane leki. Kaczmar przekazał jednak, że:

Prezydent przechodzi badania. Pewnie pierwsze wyniki będą jeszcze dzisiaj, a jutro pozostałe. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Szef jest twardzielem i jesteśmy dobrej myśli, choć choroba nie wybiera.

W związku ze stanem zdrowia Wałęsy istnieje prawdopodobieństwo, że jego przesłuchanie w Instytucie Pamięci Narodowej. Sprawa dotyczy składania przez niego fałszywych zeznań. Według plotek dotyczy ono ewentualnej współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa.

Wałęsa dostał propozycję pracy… od Tygodnika NIE

Z kolei jak poinformował TVN24 wniosek ten wpłynął od prywatnej osoby, której danych nie ujawniono.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close