GospodarkaInwestycjePaństwoPolitykaPolska

500+ nie działa? Marlena Maląg: Niska dzietność to wina PO

Maląg znalazła winnego niskiej dzietności

Dzietność w Polsce spada i wszystko wskazuje na to, że program 500 plus nie przyniósł oczekiwanego rezultatu demograficznego. Mimo tego za kurczącą się liczbę urodzeń Prawo i Sprawiedliwość obwinia rządy swoich poprzedników. Zdaniem minister rodziny Marleny Maląg słaba dzietność w Polsce to wina Platformy Obywatelskiej.

Polska jest obecnie w tzw. pułapce demograficznej, która wynika z zaniedbań poprzedników. Wprowadzenie programu “500 plus” to był ostatni dzwonek, żeby wdrożyć skuteczne rozwiązania. Bez niego sytuacja demograficzna byłaby gorsza.

– mówiła w środę na antenie TVP Info Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Maląg podkreślała, że to właśnie reformy rządu PiS przyczyniły się do poprawienia sytuacji demograficznej w naszym kraju. Jej zdaniem to przede wszystkim 500 plus poprawiło dzietność w naszym kraju. Jak dawała do zrozumienia minister rodziny, jeśli ktoś twierdzi inaczej, to jest “oponentem”.

OnlyFans zakazuje publikowania treści porno! To co tam zostanie? xD

Maląg swoje, a dane swoje

Tymczasem dane mówią co innego. Wskaźnik dzietności spada już trzeci rok z rzędu. 500 zł dodatku, początkowo przysługujące na drugie i kolejne dzieci, a później rozszerzony także na pierwsze dziecko, nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, czyli zwiększenia dzietności.

Co najciekawsze, ze zdaniem Marleny Maląg najwyraźniej nie zgadza się nawet premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu przyznał w czwartek podczas wizyty w województwie kujawsko-pomorskim, że program 500 plus był “próbą”, która nie spełniła oczekiwań “proludnościowych” rządu.

Ale spełnił nasze oczekiwania społeczne, bo nie ma już tak wiele ubóstwa, nie ma już tak wiele kupowania w sklepach “na zeszyt”, na kredyt. (…) Dzisiaj trochę łatwiej jest związać koniec z końcem. Łatwiej jest dzisiaj planować życie w gminie, życie w powiecie, życie w gospodarstwie rolnym. I dlatego, szanowni państwo, zaplanowaliśmy też kolejne programy.

– zaznaczył Morawiecki.

Jak dodała minister rodziny i polityki społecznej, obecnie zwiększenie dzietności jest priorytetem dla Zjednoczonej Prawicy. Marlena Maląg przyznała w TVP, że celem rządu jest zwiększenie wskaźnika dzietności do 1,8 w perspektywie 2040 r. Dziś wynosi on 1,38. Zaznaczyła, że cały czas trwają prace nad Strategią Demograficzną i Polskim Ładem.

Źródło: Money, Business Insider

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close