Business lifestyleGospodarkaInwestycjeMarketingMediaRynek pracyŚwiatTechnologieZdrowie i medycynaZwiązki zawodowe

Pracownicy Apple wrócą do biur najwcześniej dopiero w 2022 roku

Apple opóźnia powrót pracowników

Amerykański gigant technologiczny Apple opóźnił wezwanie pracowników do biura najwcześniej od stycznia przyszłego roku, ze względu na obawy związane z rosnącą liczbą przypadków Covid. Pracownicy zostali poinformowani o decyzji w notatce firmowej w czwartek, o której po raz pierwszy poinformował Bloomberg News. Firma poinformowała personel, że potwierdzi plany z miesięcznym wyprzedzeniem i poradziła im, aby się zaszczepili.

To najnowsza firma amerykańska, która zrewidowała swoje plany w świetle wpływu wariantu Delta na kraj. Apple wcześniej wezwał personel do powrotu do biura na początku września, zanim zmienił decyzję na październik. Kiedy pracownicy wrócą, będą musieli pracować w biurze co najmniej trzy dni w tygodniu. Firma zwiększa również program testów Covid dla pracowników w domu do trzech tygodniowo. Apple nie skomentowało doniesień oficjalnie.

Według Bloomberga Apple powiedział, że nie planuje zamykania biur ani sklepów detalicznych. Jednak agencja poinformowała również, że jeden sklep Apple w Charleston w Karolinie Północnej został zamknięty po tym, jak ponad 20 pracowników uzyskało pozytywny wynik testu na Covid lub zostało narażonych na wirusa. Mówi się, że niektóre inne sklepy w USA skróciły godziny otwarcia z powodu chorych lub samoizolujących się pracowników.

Amazon opóźnia powrót swoich pracowników do biur

Apple nie jest jedyne

Nie tylko Apple, ale również inne duże firmy technologiczne zmieniają swoje plany powrotu do pracy dla pracowników w miarę wzrostu liczby przypadków Covid w USA, przy czym niektóre zastrzegają, że personel pracujący w biurze musi być zaszczepiony. Google zapowiedział, że opóźni powrót do biura do 18 października. Firma dołączyła również do Facebooka, mówiąc, że będzie wymagać szczepienia pracowników z USA, którzy wrócili do biura.

Twitter wstrzymał ponowne otwarcie, po raz kolejny zamykając biura w San Francisco i Nowym Jorku. Dwa biura na Twitterze działały z wydajnością do 50% dla pracowników, którzy chcieli wrócić.

W obliczu rosnącego zaniepokojenia rozprzestrzenianiem się wirusa, dyrektor National Institutes of Health, dr Francis Collins, ostrzegł w ostatni weekend, że USA mogą wkrótce zobaczyć powrót przypadków Covid-19 do 200 000 dziennie, poziomu ostatnio obserwowanego na początku tego roku.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close