Kultura i sztukaNieruchomościPaństwoPolskaŚwiat

Airbnb oferuje bezpłatne zakwaterowanie dla afgańskich uchodźców

Airbnb pomoże uchodźcom

Internetowa platforma noclegowa Airbnb poinformowała, że ​​bezpłatnie pomieści 20 000 afgańskich uchodźców, aby pomóc im w przesiedleniu się na całym świecie. Szef firmy powiedział, że ruch ten był odpowiedzią na „jeden z największych kryzysów humanitarnych naszych czasów”. Dodał również, że firma poczuwa się do odpowiedzialności za podjęcie działań pomocowych.

Mam nadzieję, że zainspiruje to innych liderów biznesu do tego samego. Nie ma czasu do stracenia. Gdy dziesiątki tysięcy afgańskich uchodźców osiedlają się na całym świecie, ich pobyt będzie pierwszym rozdziałem w ich nowym życiu. Mam nadzieję, że dla tych 20 000 uchodźców społeczność Airbnb zapewni im nie tylko bezpieczne miejsce do odpoczynku i rozpoczęcia życia od nowa, ale także ciepłe powitanie w domu.

– powiedział dyrektor naczelny Brian Chesky.

Oferta rozpoczyna się natychmiast, a firma poinformowała, że ​​współpracuje z organizacjami pozarządowymi „w terenie”, aby pomóc w najbardziej palących potrzebach. Airbnb dodał, że będzie współpracował z agencjami przesiedleńczymi i partnerami „aby iść tam, gdzie jest to konieczne” i rozwijać inicjatywę i jej wsparcie w razie potrzeby.

Firma poinformowała, że ​​koszty pobytów będą finansowane ze składek Airbnb i dyrektora Chesky, a także darczyńców na Funduszu na rzecz Uchodźców Airbnb.org.

Od dzisiaj Airbnb zacznie bezpłatnie przyjmować 20 000 afgańskich uchodźców na całym świecie. Chociaż będziemy płacić za te pobyty, nie moglibyśmy tego zrobić bez hojności naszych gospodarzy.

– dodał Chesky.

Tajwan: Furia społeczeństwa po decyzji o eutanazji 154 kotków z przemytu

Airbnb pomaga już od lat

Właściciele nieruchomości, którzy goszczą lokalizacje Airbnb, od dawna są zachęcani do przekazywania pobytów w swoich domach „ludziom w kryzysie”. Program pomocowy rozpoczął się już w odpowiedzi na huragan Sandy w 2012 roku, kiedy ponad 1000 osób potrzebowało awaryjnego zakwaterowania po uderzeniu kataklizmu. Od tego czasu firma pomogła ponad 75 000 osób.

Firma uruchomiła inicjatywę Open Homes w 2017 roku, aby umożliwić społeczności przyjmującej za darmo oferowanie swoich domów ludziom dotkniętym katastrofami lub uciekającymi przed konfliktami. Od tego czasu inicjatywa oferuje bezpłatny pobyt osobom dotkniętym trzęsieniem ziemi w Meksyku, pożarami lasów w Kalifornii, pożarami australijskim buszu i innymi katastrofami.

Doprowadziło to również do założenia przez Airbnb własnej niezależnej organizacji non-profit Airbnb.org, aby skoncentrować się na pomaganiu ludziom w dzieleniu się mieszkaniem i zasobami w czasie kryzysu. W zeszłym tygodniu firma udzieliła pomocy w nagłych wypadkach i wsparcia dla Międzynarodowego Komitetu Ratunkowego, HIAS i Kościelnej Służby Światowej, aby zapewnić tymczasowe pobyty nawet 1000 przybywającym afgańskim uchodźcom. W ostatni weekend umieszczono 165 uchodźców w bezpiecznych mieszkaniach wkrótce po wylądowaniu w USA.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close