BankowośćGospodarkaInwestycjePaństwoPrawoŚwiatZdrowie i medycyna

Goldman Sachs wprowadza obowiązkowe szczepionki dla personelu USA

Goldman Sachs wymaga szczepień

Goldman Sachs wprowadził obowiązek pełnego zaszczepienia swoich pracowników przeciwko koronawirusowi, aby mogli pracować w swoich biurach w USA. Bank inwestycyjny poinformował, że od 7 września wszyscy pracownicy, wraz z klientami i gośćmi, będą musieli zostać podwójnie zaszczepieni, aby wejść do jego budynków. Pracownicy, którzy nie są w pełni zaszczepieni, będą musieli pracować w domu.

Goldman Sachs powiedział, że wprowadzi również obowiązkowe testy raz w tygodniu od tego samego dnia dla personelu. Obowiązek ten zostanie wprowadzony w Stanach Zjednoczonych, a nie w jego zakładach na całym świecie. Dowód statusu szczepienia będzie wymagany za pośrednictwem aplikacji od października.

Rzecznik banku powiedział, że od środy maski na twarz będą również wymagane – niezależnie od statusu szczepień – we wszystkich wspólnych obszarach budynków, takich jak hole, windy, korytarze, toalety i kawiarnie, z wyjątkiem pozycji siedzących do jedzenia i picia. Bank wcześniej nakazał swoim amerykańskim bankierom ujawnienie statusu szczepionki przed powrotem do biura, ale powstrzymał się od wydawania im mandatu.

W zeszłym miesiącu Goldman Sachs ogłosił, że bankierzy powracający do londyńskiej siedziby będą zobowiązani do noszenia masek w budynku, pomimo złagodzenia restrykcji rządu Wielkiej Brytanii dotyczących koronawirusa. Ale Richard Gnodde, szef Goldman Sachs International, powiedział, że bank nie będzie nalegał na szczepienie ludzi, ani nie będzie zmuszał ludzi do powrotu, jeśli czuliby się niekomfortowo.

Będziemy nadal zarządzać naszym wyjściem z tego w ostrożny i odpowiedni sposób, aby upewnić się, że nasi ludzie czują się komfortowo.

– powiedział szef Goldman Sachs International.

Nirvana pozwana przez “dziecko” z okładki albumu Nevermind

Banki podzielone

Banki zostały podzielone w kwestii tego, czy pracownicy powinni wracać do biura w pełnym wymiarze godzin, czy pracować z domu przez część lub cały tydzień. Dyrektor generalny grupy Goldman Sachs, David Solomon, określił pracę w domu jako „aberrację”, podczas gdy James Gorman, szef konkurencyjnego amerykańskiego banku inwestycyjnego Morgan Stanley powiedział:

Jeśli możesz iść do restauracji w Nowym Jorku, możesz wejść do biura.

Tymczasem NatWest powiedział, że około 55% jego siły roboczej przyjmie hybrydowy model pracy między biurem a domem.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close