GospodarkaInwestycjePaństwoPolitykaŚwiat

Kongres zatwierdził plan budżetu Bidena o wartości 3,5 biliona dolarów

Kongres zatwierdził plan budżetu Bidena

Kongres USA zatwierdził plan budżetu o wartości 3,5 biliona dolarów, przygotowując grunt dla demokratów do wprowadzenia ambitnego programu gospodarczego prezydenta Joe Bidena. Uchwalona we wtorek zasada umożliwia demokratom, którzy wąsko kontrolują obie izby, wysuwanie kluczowych propozycji politycznych. Partia Bidena ma nadzieję przeznaczyć znaczne środki na wsparcie rodziny, programy zdrowotne i klimatyczne.

Los rezolucji był niejasny aż do wtorku rano, w obliczu impasu między postępowymi i centrowymi Demokratami Izby Reprezentantów. Demokraci wprowadzają proces zwany pojednaniem budżetowym, aby zatwierdzić większy pakiet wydatków Bidena, a wtorkowe przyjęcie planu budżetowego jest pierwszym krokiem.

Grupa 10 umiarkowanych demokratycznych prawodawców zagroziła wstrzymaniem głosowania nad projektem, chyba że Kongres najpierw zatwierdzi dwupartyjną ustawę o infrastrukturze za miliard dolarów. Pakiet ten obejmuje finansowanie dróg, mostów, sieci energetycznej, transportu publicznego i Internetu. Aby osiągnąć kompromis po ponad 24 godzinach debaty, czołowi Demokraci Izby Reprezentantów zapewnili moderatorów, że ustawa o infrastrukturze zostanie omówiona 27 września, kiedy Izba powróci na sesję.

Przekazanie tej zasady toruje drogę dla planu Building Back Better, który doprowadzi do postępu legislacyjnego niewidzianego od 50 lat.

– powiedziała przed głosowaniem przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

Dodała, że opóźnienia zagrażają tylko planowi gospodarczemu i innym ustawom.

Goldman Sachs wprowadza obowiązkowe szczepionki dla personelu USA

Kongres ostro debatował

Plan krajowy Bidena Build Back Better ma na celu tworzenie miejsc pracy i obniżanie kosztów dla pracujących rodzin. Jest on w dużej mierze finansowany z podwyżek podatków od bogatych i dużych korporacji. W czerwcu Nancy Pelosi powiedziała, że ​​ten dalekosiężny plan infrastrukturalny o wartości 3,5 biliona dolarów musi zostać zatwierdzony przed umową infrastrukturalną.

Bardziej liberalni członkowie partii powiedzieli, że nie poprą ustawy o infrastrukturze, jeśli nie zostanie ona połączona z większym pakietem gospodarczym, który zawiera ich kluczowe priorytety legislacyjne, takie jak programy opieki nad dziećmi i podatki dla zamożnych. Jednak centryści najpierw zażądali głosowania nad infrastrukturą i oskarżyli innych Demokratów o próbę przetrzymywania rachunku za infrastrukturę jako zakładnika.

W poniedziałek wieczorem wewnętrzna debata partyjna podobno doprowadziła do napiętego spotkania Demokratów. Politico poinformowało, że Pelosi powiedziała prawodawcom, że nie powinni „marnować” możliwości uchwalenia ustaw, podczas gdy Demokraci mają niewielką większość w Izbie. Ostatecznie jednak Kongres zatwierdził plan budżetu, a Pelosi postawiła sobie za cel uchwalenie obu aktów prawnych do 1 października.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close