GospodarkaŚwiatTransportTurystyka

Qantas twierdzi, że pandemia będzie kosztować firmę miliardy dolców

Qantas poniosło ogromne straty

Szef Qantas powiedział, że pandemia może kosztować firmę 20 miliardów dolarów utraconych dochodów do końca 2021 roku. Alan Joyce wygłosił komentarz, gdy australijskie linie lotnicze ogłosiły roczną stratę przed opodatkowaniem w wysokości 1,83 miliarda dolarów. Strata trwała rok do końca czerwca i nie obejmuje ostatniej blokady w Sydney.

Ta strata pokazuje wpływ, jaki cały rok zamkniętych granic międzynarodowych i ponad 330 dni ograniczeń w podróżach krajowych miał na naszego krajowego przewoźnika. Warunki handlu były, szczerze mówiąc, diaboliczne.

– powiedział Joyce.

Firma powiedziała jednak, że jest optymistycznie nastawiona, że ​​będzie mogła wznowić niektóre loty międzynarodowe od grudnia, po tym, jak wskaźnik szczepień w Australii osiągnął 80% kwalifikującej się populacji. Qantas ma nadzieję wznowić loty do „miejsc docelowych bezpiecznych od Covid”, które mogą obejmować Wielką Brytanię, USA, Kanadę, Japonię i Singapur. Linie lotnicze spodziewają się również, że do połowy przyszłego roku przywrócą do eksploatacji pięć swoich superjumbo A380, aby zaspokoić wysoki popyt na loty do Los Angeles i Londynu.

Only Fans ugięło się pod presją i jednak zezwoli na treści erotyczne

Qantas liczy na zmiany

Qantas powiedział, że jego „plan naprawczy Covid” spowodował, że 9400 osób opuściło firmę, podczas gdy około 6000 pracowników zostało wycofanych z powodu zamknięcia międzynarodowych granic Australii. Ponadto na początku tego miesiąca wycofano kolejnych 2500 pracowników, ponieważ blokada w Sydney ma wpływ na podróże lotnicze w Australii.

Również w sierpniu firma poinformowała, że ​​wszyscy jej pracownicy muszą zostać zaszczepieni przeciwko Covid-19. Pracownicy pierwszej linii, w tym piloci, personel pokładowy i personel lotniska, zostali poinformowani, że muszą zostać w pełni zaszczepieni do połowy listopada. Firma poinformowała, że ​​pozostali pracownicy mają czas do końca marca przyszłego roku na otrzymanie obu dawek.

Zapewniamy niezbędną usługę, więc pomoże to chronić przed zakłóceniami, które mogą być spowodowane tylko jednym pozytywnym przypadkiem COVID, zamykającym obiekt towarowy lub terminal na lotnisku. Oczywiste jest, że szczepienia są jedynym sposobem na zakończenie cyklu blokad i zamykania granic, a dla wielu pracowników Qantas i Jetstar oznacza to powrót do pracy.

– powiedział dyrektor generalny Qantas, Alan Joyce w oświadczeniu.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close