Bez kategorii

Były afgański minister pracuje jako dostawca pizzy w Niemczech

Syed Ahmad Sadat, który piastował urząd ministra komunikacji i technologii w Afganistanie, obecnie pracuje jako dostawca pizzy w Niemczech. Sadat posiada dwa tytuły magistra w dziedzinie komunikacji i inżynierii elektronicznej z Uniwersytetu Oksfordzkiego, jednak w 2020 wyjechał z kraju po rezygnacji z pracy.

Syed Ahmad Sadat pracuje jako dostawca pizzy. Był jednym z najważniejszych ministrów w Afganistanie

Fotografie, na których widnieje były minister komunikacji i technologii w Afganistanie Syed Ahmad Sadat, zamieściła niedawno na Twitterze Al Jazeera Arabia. Obecnie były polityk mieszka w Lipsku, gdzie zamieszkał po opuszczenie Afganistanu w grudniu zeszłego roku.

Sadat zasiadał w rządzie Ashrafa Ghaniego w 2018 roku, ale zrezygnował ze stanowiska w 2020 roku z powodu konfliktu personalnego. Następnie przeprowadził się do Niemiec, gdzie do dziś pracuje, jako dostawca jedzenia na wynos dla firmy Livrando. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że zaczął taką pracę po tym, jak skończyły mu się oszczędności.

Jego obecna praca może dziwić, ponieważ Sadat jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie oraz ma szczególne doświadczenie. Posiada dwa tytuły magistra w dziedzinie komunikacji i inżynierii elektronicznej zdobyte na Uniwersytecie Oksfordzkim. Przez 23 lata pracował w dziedzinie komunikacji w ponad 20 firmach, w 13 krajach. W swoim CV może pochwalić się pracą w Arabii Saudyjskiej, dla Aramco i Saudi Telecom Company.

Bank Światowy zamraża finansowanie Afganistanu

Jak informuje Hindustan Times:

W swoim ponad dwudziestoletnim doświadczeniu Sadat pracował jako doradca techniczny w afgańskim ministerstwie komunikacji i technologii informacyjnych od 2005 do 2013 roku. Pełnił również funkcję dyrektora generalnego Ariana Telecom w Londynie od 2016 do 2017 roku.

Upadek Afganistanu. Z kraju uciekają specjaliści i sojusznicy państw zachodnich

Afganistan znalazł się w pełni pod kontrolą talibów 15 sierpnia, gdy Talibowie podbili Kabul. Wszystko przez decyzję byłego prezydenta Ashrafa Ghaniego, który zdradził kraj, pozostawiając go na pastwę lostu. Następnie według doniesień, polityk uciekł z pieniędzmi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Minister obrony Afganistanu Bismillah Mohammadi wzywa Interpol do jego aresztowania.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close