Biznesowi celebryciKultura i sztukaMediaPolska

Jan Pospieszalski już nigdy nie wróci do TVP? Kurski: Zasłużył sobie

Jan Pospieszalski przez wiele lat prowadził program “Warto Rozmawiać” na antenie TVP. Niestety po ostatnim odcinku, w którym zaprosił jedynie krytyków walki z pandemią i promował antyszczepionkowe teorie, jego show zostało zdjęte z ramówki. Jak się jednak okazało, jego kariera w telewizji publicznej dobiegła końca, o czym przekonuje sam Jacek Kurski.

Jak ustalił portal Wirtualne Media, jesienią program Jana Pospieszalskiego nie wraca na antenę TVP. Okazuje się, że dziennikarz nie ma szans na powrót do publicznej telewizji przez swoje poglądy na temat pandemii COVID-19.

Dodatkowo prezenter zapraszał do swojego programu jedyne te osoby, które promowały poglądy antyszczepionkowe. Pojawiały się tam także osoby ostro negujące politykę rządu wobec pogarszającej się sytuacji w służbie zdrowia.

Prezes TVP Jacek Kurski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami powiedział, że:

Myślę, że Janek Pospieszalski sam się wykluczył, nakręcając histerię antyszczepionkową i atakując walkę rządu z pandemią. Trudno: był okres pewnej próby, wydawało się, że nastąpi jakieś uspokojenie. Tymczasem po stronie redakcji „Warto rozmawiać”, a także samego prowadzącego, nastąpił zupełny „odpał” w tej sprawie.

Zdaniem Kurskiego, Pospieszalski za bardzo rozpędził się w treściach antycovidowych, które udostępniał w internecie. Na swoim kanale na Youtube często publikuje filmy, które później są krytykowane przez specjalistów przez szerzenie fake newsów.

Jan Pospieszalski stracił program przez negowanie pandemii i krytykowanie rządu

Niemniej jednak, jak twierdzi Kurski:

Musi być jakaś społeczna dyscyplina. Jeżeli telewizja publiczna będzie nawoływać i sama wmawiać ludziom, że to co proponuje władza w rozprawie z koronawirusem, jest błędem – to nic z tego nie będzie. Cała walka, cały wysiłek pójdzie na marne. To pewna nieodpowiedzialność. Janek Pospieszalski sam się zatem wypisał z publicznej telewizji.

Jacek Kurski przekazał również, że Jan Pospieszalski stosował cenzurę w swoich programach, przedstawiając tylko jedną stronę dyskusji. Z tego powodu, na razie nie może myśleć o powrocie do telewizji, choć jest minimalna szansa, że coś w tym kierunku zmieni. Jak stwierdził prezes TVP:

Nigdy nie mów nigdy. Ale nagrywanie przez niego tej produkcji antyszczepionkowych jest prowokacją. Nie ma tu mowy o cenzurze: to on ocenzurował drugą stronę w kwietniowym programie. Tam w ogóle nie było stanowiska rządu, zaprezentował tylko jedną stronę

Obecnie dziennikarz prowadzi kanał Janek Pospieszalski #WARTO, który jest produkowany z Janem Pawlickim, który prowadzi hasłem “BEZ NACISKÓW, BEZ CENZURY, WSPÓLNYMI SIŁAMI”.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close