Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelInwestycjeMedia

Szef Apple Tim Cook zarobi 750 mln dolarów w akcjach firmy

Tim Cook, dyrektor generalny Apple, otrzymał ponad pięć milionów akcji giganta technologicznego. Z informacji amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), biznesmen sprzedając większość akcji spółki uzyskał ponad 750 mln dolarów.

Sprzedaż akcji wynika z umowy, którą Tim Cook zawarł po przejęciu firmy od współzałożyciela firmy Steve’a Jobsa. Jak informuje BBC nagroda zależała przede wszystkim od tego, jak dobrze radziły sobie akcję Apple’a w porównaniu z innymi firmami z indeksu S&P 500.

Pracownicy Apple wrócą do biur najwcześniej dopiero w 2022 roku

Tymczasem według najnowszych informacji, Cook mógł uzyskać tak wysoką nagrodę, ponieważ akcje firmy w ciągu ostatnich trzech lat wzrosły o 191,83%. Co więcej, cena akcji Apple wzrosła aż o ok. 1200% odkąd został szefem zarządu 24 sierpnia 2011 roku.

Co ciekawe, sam szef Apple przekazał w zeszłym tygodniu 10 mln dolarów w akcjach firmy na cele charytatywne. Sam biznesmen jest znany ze swojej działalności dobroczynnej i wielokrotnie przekazywał wysokie sumy na takie cele.

Ponadto Tim Cook przekazał, że odda swój majątek (lub jego część), który wynosi nawet 1,5 mld dolarów na cele charytatywne.

Obecnie wycena rynkowa Apple wynosi 2,5 biliona dolarów. Dzięki takim wzrostom Cook zadecydował o nowym pakiecie wynagrodzeń dla pracowników. Plan płacowy będzie obowiązywał do końca 2026 roku.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close