HandelMarketingRynek pracyŚwiatZdrowie i medycyna

Nike daje pracownikom przerwę na poprawę zdrowia psychicznego

Nike daje wolne pracownikom

Pracownicy centrali Nike w Oregonie otrzymali tydzień wolnego na wsparcie swojego zdrowia psychicznego przed powrotem do biura we wrześniu. Od dziś do piątku amerykańska firma „wyłączy się”, aby dać pracownikom odpocząć po ciężkim roku.

Poświęć trochę czasu na odpoczynek, odprężenie i spędzenie czasu z bliskimi.

– napisał szef działu wiedzy firmy Matt Marrazzo w przesłanym do pracowników oświadczeniu.

Nike podąża za podobnymi ruchami z aplikacji randkowej Bumble i Linkedin. Rosnąca liczba pracowników zgłasza, że ​​czuje się wypalona, ​​gdy pandemia się przedłuża, a wielu z nich nadal pracuje w domu. Duże amerykańskie firmy, takie jak Apple, Uber i bank Wells Fargo, również opóźniły plany powrotu pracowników do biura, ponieważ infekcje rosną w całych Stanach Zjednoczonych.

Ostatni rok był niepodobny do żadnego innego. Poświęcenie czasu na odpoczynek i regenerację jest kluczem do dobrego funkcjonowania i zachowania przy zdrowych zmysłach. To nie tylko „tydzień wolny” dla zespołu… to potwierdzenie, że możemy traktować priorytetowo zdrowie psychiczne i nadal wykonywać pracę.

– przekazało Nike.

Ryanair przewiduje szybkie odbicie w podróżach lotniczych

Nike ostatecznie zyskało na pandemii?

Nie tylko Nike przyznaje dni wolne pracownikom. Bumble, aplikacja randkowa, w której kobiety są odpowiedzialne za wykonanie pierwszego kroku, poleciła swoim 700 pracownikom na całym świecie wyłączenie i skupienie się na sobie. Jeden z dyrektorów wyższego szczebla ujawnił na Twitterze, że założyciel Whitney Wolfe Herd wykonał ten ruch „prawidłowo wyczuwając zbiorowe wypalenie”.

LinkedIn również dał swoim pracownikom tydzień wolnego w kwietniu, podczas gdy Citi Group poinformowało w marcu, że będzie mieć „piątki bez Zoomu”, aby zwalczyć zmęczenie pandemiczne.

Nike to amerykańska korporacja międzynarodowa, która zajmuje się projektowaniem, rozwojem, produkcją oraz światowym marketingiem i sprzedażą obuwia, odzieży, sprzętu, akcesoriów i usług. Siedziba firmy znajduje się w pobliżu Beaverton, Oregon, w obszarze metropolitalnym Portland. Jest największym na świecie dostawcą obuwia i odzieży sportowej oraz głównym producentem sprzętu sportowego, z przychodami przekraczającymi 37,4 mld dolarów w roku podatkowym 2020. W 2020 r. zatrudniała 76 700 osób na całym świecie.

W marcu 2020 roku firma Nike poinformowała o 5% spadku sprzedaży w Chinach związanym z zamykaniem sklepów z powodu epidemii COVID-19. Był to pierwszy spadek od sześciu lat. W tym samym czasie sprzedaż online firmy wzrosła o 36% w I kwartale 2020 roku. Również sprzedaż aplikacji do treningu personalnego wzrosła w Chinach o 80%.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close