InwestycjeMotoryzacjaŚwiatTechnologieTransportZdrowie i medycyna

Toyota przywraca pojazdy autonomiczne po wypadku na paraolimpiadzie

Toyota przywraca pojazdy autonomiczne

Toyota wznawia działanie swoich pojazdów autonomicznych w wiosce Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio po wypadku. Obsługa kapsuł e-Palette została wstrzymana po tym, jak pojazd uderzył w niewidomego sportowca w zeszłym tygodniu. Zawodnik nie odniósł poważnych obrażeń, ale musiał wycofać się z zawodów z powodu skaleczeń i siniaków. Pojazdy będą teraz miały większą kontrolę operatora i dodatkowy personel, aby zapewnić, że nie uderzą więcej osób.

Aramitsu Kitazono, członek japońskiej drużyny judo, został trafiony, gdy w czwartek przechodził przez przejście dla pieszych. Kitazono nie był w stanie wystartować w swojej kategorii 81 kg z powodu wypadku. W oświadczeniu pod koniec poniedziałku Toyota przekazała:

Czujnik pojazdu wykrył przejście dla pieszych i uruchomił automatyczny hamulec, a operator uruchomił również hamulec awaryjny. Pojazd i piesi zetknęli się jednak, zanim całkowicie się zatrzymał.

Firma powiedziała, że ​​operatorzy będą teraz mieli kontrolę nad szybkością poruszania się pojazdów, z dwoma członkami personelu bezpieczeństwa na pokładzie, a nie jednym, aby pomóc uważać na pieszych. Nowe funkcje bezpieczeństwa obejmą również głośniejsze dźwięki ostrzegawcze, a przewodnicy pieszych na ruchliwych przejściach w wiosce paraolimpijskiej zostaną zwiększone do 20 z sześciu.

Nike daje pracownikom przerwę na poprawę zdrowia psychicznego

Toyota przeprasza i obiecuje poprawę bezpieczeństwa

Toyota zapowiedziała również, że będzie kontynuować poprawę bezpieczeństwa „codziennie”, aż do zamknięcia wioski. Firma poinformowała również, że współpracuje z lokalną policją w celu ustalenia przyczyny wypadku. W piątek dyrektor generalny Toyoty, Akio Toyoda, publicznie przeprosił po incydencie.

W pełni autonomiczny pojazd elektryczny został specjalnie przystosowany do użytku podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio, z dużymi drzwiami i elektrycznymi rampami, aby umożliwić grupom sportowców szybkie wejście na pokład. Największy na świecie producent samochodów, podobnie jak wielu jego rywali z branży motoryzacyjnej, stara się opracować pojazdy autonomiczne, aby mogły bezpiecznie poruszać się po drogach publicznych.

Toyota stwierdziła, że wypadek pokazał, jak trudno było prowadzić autonomiczne pojazdy w szczególnych okolicznościach wioski podczas Paraolimpiady, z osobami niedowidzącymi lub z innymi niepełnosprawnościami. Samochód koncepcyjny Toyoty e-Palette został zaprezentowany na trzeciej Międzynarodowej Wystawie Importowej. E-Palette została zaprezentowana na pokazie technologicznym CES w Las Vegas w 2018 roku, a firma reklamowała ją jako „symbol mobilności, która wykracza poza samochody, aby zapewnić klientom usługi i nowe wartości”.

Fot. TT

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close