Kultura i sztukaPaństwoPrawoŚwiat

Facebook twierdzi, że pomógł ludziom uciec z Afganistanu

Facebook ewakuował Afgańczyków

Facebook poinformował, że wziął udział w akcji pomocy 175 obywatelom w opuszczeniu Afganistanu, po przejęciu kontroli nad krajem przez Talibów. Firma poinformowała, że ​​niektórzy pracownicy byli również w samolocie do Mexico City. Rząd meksykański potwierdził, że lot przewoził aktywistów i niezależnych dziennikarzy wraz z ich rodzinami, w tym 75 dzieci. Wielonarodowe firmy i organizacje nadal wycofują się z Afganistanu.

W procesie pomagania pracownikom Facebooka i bliskim partnerom opuszczającym Afganistan przyłączyliśmy się do wysiłków, aby pomóc grupie dziennikarzy i ich rodzin, którzy byli w poważnym niebezpieczeństwie. Dzięki przywództwu rządu meksykańskiego i wsparciu Zjednoczonych Emiratów Arabskich w zapewnieniu pierwszego lądowania, dziennikarze zostali powitani w Meksyku

– powiedział rzecznik Facebook.

Firma odmówiła podania dalszych szczegółów ze względu na trwającą sytuację w Afganistanie. Rząd meksykański poinformował, że grupa obywateli Afganistanu przybyła do kraju w środę.

Ta grupa, czwarta, która przybyła do Meksyku z przyczyn humanitarnych ze względu na sytuację w Afganistanie, składa się z pracowników mediów społecznościowych, aktywistów i niezależnych dziennikarzy oraz ich rodzin, w tym 75 dzieci.

– przekazał rząd Meksyku.

Komisja Europejska zablokowała Krajowy Plan Odbudowy!

Ogromny kryzys humanitarny

Dwa tygodnie temu Facebook wprowadził nowe środki bezpieczeństwa dla użytkowników martwiących się o swoje bezpieczeństwo w Afganistanie, gdy Talibowie nadal umacniali swoją władzę. Dodatkowe środki zapowiedział szef polityki bezpieczeństwa Facebooka, Nathaniel Gleicher.

Uruchomiliśmy narzędzie dla mieszkańców Afganistanu, które jednym kliknięciem pozwoli im szybko zablokować swoje konto. Gdy ich profil jest zablokowany, osoby, które nie są ich znajomymi, nie mogą pobierać ani udostępniać swojego zdjęcia profilowego, ani przeglądać postów na ich osi czasu.

– przekazał Gleicher.

Facebook potwierdził również na początku tego miesiąca, że ​​będzie nadal zakazywać treści Talibów na swoich platformach, ponieważ uważa grupę za organizację terrorystyczną.

Talibowie są sankcjonowani jako organizacja terrorystyczna na mocy prawa USA i zakazaliśmy im korzystania z naszych usług zgodnie z naszymi zasadami dotyczącymi niebezpiecznych organizacji. Oznacza to, że usuwamy konta prowadzone przez Talibów lub w ich imieniu i zakazujemy ich wychwalania, wspierania i reprezentacji.

– przekazał rzecznik Facebook.

W zeszłym tygodniu Bank Światowy wstrzymał finansowanie projektów w Afganistanie, powołując się na obawy o to, jak przejęcie przez Talibów wpłynie na “perspektywy rozwoju kraju, zwłaszcza kobiet”. Ten ruch nastąpił zaledwie kilka dni po tym, jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy zawiesił płatności na rzecz Afganistanu.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close